МОЗ розробить єдину електронну платформу для роботи з даними охорони здоров’я

Інформаційну платформу даних експерти інтегрують з іншими системами та реєстрами

МОЗ розробить єдину електронну платформу для роботи з даними охорони здоров’я

Електронна охорона здоров’я налічує багато систем і реєстрів, які генерують різні дані. Серед них електронна система охорони здоровʼя, електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями, еStock, MedData тощо. Нині між системами забезпечена не повна інтеграція. Тож якість даних про охорону здоров’я часто знижується через неточність або помилки.

Юридичний супровід роботи медзакладу: прораховуємо ризики

Тому МОЗ вирішило створити інформаційну платформу даних — систему, яка забезпечує єдині стандарти й управління всіма наявними даними в медичній сфері, а також надасть інструменти для їх якісного аналізу.

Заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич зазначила, що всебічний погляд на дані про здоров’я дасть змогу ухвалювати дієві рішення, покращити догляд за пацієнтами й ефективно розподіляти ресурси. Користувачами платформи можуть бути представники органів влади різного рівня, міжнародні та громадські організації, медичні працівники і пацієнти. 

Інформаційну платформу даних експерти інтегрують з іншими системами та реєстрами. Це дасть змогу мати інформацію для аналізу і робити прогнози для медичної сфери. 

Дані фіксуватимуть за чотирма категоріями:

  1. загальні показники: народжуваність, тривалість життя тощо;
  2. показники, що належать до сфери охорони здоровʼя: управління, фінансування, надання медичної допомоги, медичні вироби тощо;
  3. показники щодо здоровʼя населення за певними категоріями: фактори ризику, материнство, дитинство, ментальне здоровʼя тощо;
  4. показники щодо середовища: безпека і кризові фактори.

Вертикально-горизонтальна система побудови платформи дасть змогу відображати показники на різних рівнях. Нижчі показники інтегруватимуть у показники верхнього рівня, і, що важливо, їх можна буде розраховувати автоматично завдяки розробленим індикаторам і формулам.

Приміром, за показниками для міжнародної звітності можна буде порівняти стан охорони здоровʼя України з іншими, а на національному рівні — побачити рівень надання медичної допомоги. Дані відображатимуться також на регіональному і місцевому рівнях.

Тож платформа стане цінним інструментом для покращення доступності та використання даних сфери охорони здоров’я.

Раніше ВРУ прийняла законопроєкт, який запустить новий етап розвитку телемедицини.

За матеріалом Експертус Медзаклад

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Упровадження телемедицини в ЗОЗ: алгоритм

Скачайте та використовуйте в роботі алгоритм упровадження телемедицини в медзакладі. Документ допоможе визначити, які послуги можна надавати дистанційно
43

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді