Як НСЗУ проводить ручну верифікацію даних про пацієнта в ЕСОЗ

Заходи з верифікації здійснюються за розробленими процедурами як в автоматичному, так і в ручному режимі. Ручний режим застосовують під час доопрацювання даних, що не були відпрацьовані автоматично

Як НСЗУ проводить ручну верифікацію даних про пацієнта в ЕСОЗ

Облікові записи пацієнтів, які не пройшли процедуру автоверифікації, потребують ручної верифікації з боку НСЗУ.

На які нормативні акти звернути увагу в серпні

Так, через процедуру ручної верифікації проходять облікові записи пацієнтів:

  • які обрали методом автентифікації «offline метод» (за документами, тобто без вказання номера телефону);
  • досягли 14-річного віку та відмовилися від присвоєння Реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП);
  • не досягли 14-річного віку і під час реєстрації яких у системі тип документа, що посвідчує особу обрано — «Свідоцтво про народження іноземного зразка»;
  • досягли 14-річного віку і під час реєстрації яких у системі обрано тип документа, що посвідчує особу — «Посвідка на постійне проживання в Україні».

Ручну верифікацію пацієнта в системі проводять уповноважені працівники НСЗУ — спеціалісти з верифікації (data stewards).  Як основний інструмент для верифікації використовують електронний кабінет НСЗУ.

Окрім того, спеціалісти здійснюють ручну верифікацію через порівняння наявних у системі відомостей про пацієнта із зазначеними в електронних копіях документів. Такі копії завантажують до системи під час реєстрації та/або оновлення реєстраційних відомостей про пацієнта. Документи підтверджують особу пацієнта, наявність відмітки в паспорті, що підтверджує відмову пацієнта від присвоєння РНОКПП, а також посвідчують особу та повноваження законного представника пацієнта.

Спеціалісти опрацьовують кожен запис, який надійшов на верифікацію, та підтверджують або відхиляють його. Якщо запис відхилено, то коментар із причиною отримає лікар-автор такого запису, який зможе усунути виявлені недоліки та повторно відправити запит на верифікацію. За наявності необхідної інформації і належних законних підстав, спеціалісти з верифікації  можуть самостійно внести зміни в обліковий запис пацієнта.

Система фіксує всі дії спеціалістів з верифікації та підтверджує накладанням їхніх КЕП.

Для успішної верифікації облікового запису пацієнта, скан-копії документів, які завантажують до системи, мають бути належної якості (читабельні). Допоки обліковий запис пацієнта не верифікований, діють обмеження в користуванні системою. Зокрема, заборонено створювати деякі нові об’єкти, як-от нові декларації, рецепти, направлення, медичні записи тощо.

Ручну верифікацію, тобто обробку записів, які належать до окремих категорій пацієнтів, проводять у порядку надходження. Верифікація пацієнта в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я — це важливий процес, що дає змогу забезпечити точність і достовірність внесених відомостей про пацієнта і впливає на захист медичної інформації, зокрема, від випадкового поширення чи незаконного доступу.

За матеріалом Експертус Медзаклад

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Упровадження телемедицини в ЗОЗ: алгоритм

Скачайте та використовуйте в роботі алгоритм упровадження телемедицини в медзакладі. Документ допоможе визначити, які послуги можна надавати дистанційно
35

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді