З 1 квітня всі рецептурні ліки в аптеках України можна придбати не лише за паперовим, але і за електронним рецептом. Чи змінило дане нововведення умови закупівлі ліків для потреб медичного фронту? Про це розповіли в МОЗ.
Як обліковувати заборгованість НСЗУ за надані послуги
У МОЗ пишуть:
"Доступ до ліків для захисників – пріоритет найвищого рівня. Вони й надалі відпускатимуться без рецепта через відповідних дистрибʼюторів. Така можливість передбачається на період дії воєнного стану, отже, дистрибʼютори (субʼєкти, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, оптової торгівлі лікарськими засобами) можуть відпускати лікарські засоби військовим адміністраціям, підрозділам Збройних сил України, організаціям та установам, що залучають до своєї діяльності волонтерів та надають гуманітарну допомогу".
Тож механізм закупівлі ліків для військових залишається незмінним: волонтерські та благодійні організації на запит відповідної установи, військової частини чи ЗОЗ можуть закуповувати рецептурні лікарські засоби безпосередньо у дистрибʼюторів без рецепта.
Важливе уточнення: норма не поширюється на закупівлю наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також сильнодійних, отруйних, радіоактивних речовин.
Раніше у МОЗ повідомили, що із початку квітня в Україні вже виписали понад 43 тисячі електронних рецептів.
За матеріалами сайту МОЗ
⚡ Благодійні допомога ⚡ Гуманітарна допомога