В Україні виявили перший випадок інфікування штамом коронавірусу XBB.1.5

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

В Україні зафіксували перший випадок зараження новою сублінією варіанта SARS-CoV-2 «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен»

В Україні виявили перший випадок інфікування штамом коронавірусу XBB.1.5

Випадок був виявлений у Сумській області в людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу. Про це повідомили в МОЗ.

Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс

За даними ВООЗ, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Водночас, порівняно з попередніми субваріантами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

На своєму засіданні 5 січня 2023 року технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей субваріант може сприяти збільшенню рівнів захворюваності. Також він доволі швидко заміщує стандартний варіант «Omicron», який циркулював раніше (наприклад, у США з 1% на 47-му тижні 2022 року до 8% на 50-му тижні).

Із 22 жовтня 2022 року до 11 січня 2023 року було зареєстровано 5288 випадків, викликаних субваріантом «Omicron» XBB.1.5, у 38-х країнах. Більшість із цих випадків зареєструвані в Сполучених Штатах Америки (82,2%), Великобританії (8,1%) і Данії (2,2%).

МОЗ нагадує, що головним засобом вберегтись від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нових штамів, є вакцинація.

На початку січня головний державний сантіарний лікар України Ігор Кузін зазначив, що наразі в Україні є близько 8 млн доз вакцини трьох типів:

  • однодозова Johnson & Johnson;
  • дводозова Pfizer (дитяча та доросла форми);
  • дводозова CoronaVac. 

Нагадуємо, що курс вакцинації включає одну дозу вакцини Johnson & Johnson або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Щоб продовжити захист, радьте пацієнтам зробити бустерне щеплення: перше — через п’ять місяців, друге — через чотири.

Раніше повідомлялося, що у світі поширюється новий штам коронавірусу XBB.1.5.

За матеріалом "Експертус Медзаклад"

 

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
106167

СОП «Гігієнічна обробка рук»: зразок

До Всесвітнього дня гігієни рук тримайте зразок СОП. Документ допоможе знизити ризик передавання до пацієнта потенційно небезпечних мікроорганізмів і захистити персонал від мікрофлори пацієнта
11871

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді