Яку інформацію мають містити рецепти за програмою «Доступні ліки»: роз'яснення МОЗ

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Рецепт на «Доступні ліки» може бути паперовим або електронним. Що в ньому повинно бути зазначено? Про це розповіли в МОЗ
dostupni_liku.png
 
В Україні діє урядова програма реімбурсації «Доступні ліки», завдяки якій можна за рецептом отримувати певні ліки безоплатно або з невеликою доплатою. Що має бути зазначено в паперовому та електронному рецепті, виданому лікарем за цією програмою? Роз'яснення дали в МОЗ.
Отже, рецепт за програмою «Доступні ліки» може бути паперовим або електронним. Якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ), він створює електронний рецепт. МОЗ пояснює:

"Після створення рецепта на мобільний телефон пацієнта приходить СМС з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: ****-****-****-****. Код підтвердження: ****» — ця комбінація 16 цифр і є електронним рецептом".

У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я (наприклад, через відключення світла), лікар може виписати паперовий рецепт.
 
Про те, що має бути в паперовому рецепті, дивіться в інфографіці МОЗ:
 
dostupni_liku.jpg
 
Раніше у МОЗ пояснили, як скористатися програмою «Доступні ліки» під час війни.
 
За матеріалами соцмереж МОЗ
 

 

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Інформована згода пацієнта на лікування: форма № 003-6/о

Скачайте та з'ясуйте, як заповнити форму № 003-6/о «Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення і на присутність або участь учасників освітнього процесу»
36704

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді