Через воєнний стан КМУ постановою від 30.12.2022 № 1469 подовжив строк обов’язкового підключення надавачів медпослуг до ЕСОЗ до 31 березня 2023 року.
Семінари та вебінари для медиків
Нагадуємо, що раніше МОЗ та КМУ зобов’язали заклади охорони здоров’я та інші суб’єкти господарювання незалежно від форми власності, які провадять медпрактику, зареєструватися і вести базову медичну документацію в ЕСОЗ. Ця вимога поширюється на всіх надавачів медпослуг, незалежно від рівня медичної допомоги, форми власності чи їх спеціалізації (постанова КМУ «Деякі питання провадження господарської діяльності з медичної практики» від 16.02.2022 № 126 (далі — Постанова № 126).
УВАГА! Вимога підключитися до ЕСОЗ не передбачає укладення договору з НСЗУ чи участь в програмі медичних гарантій. Також Постанова № 126 не зобов’язує керівників ЗОЗ отримувати нову ліцензію чи вносити зміни до чинних.
Згідно з чинними вимогами законодавства, ЗОЗ мають зареєструватися та вести медичні записи в ЕСОЗ, а саме медичні висновки про тимчасову непрацездатність, про народження, електронні рецепти та направлення тощо. Поступова цифровізація медичної сфери дає змогу сформувати єдиний простір медичних даних з перевагами як для пацієнтів, так і для медиків.
Повна інформація про здоровʼя пацієнта, медичні записи, інформація про імунізації, лабораторні дослідження, госпіталізації тощо зберігається централізовано та захищено. А пацієнт отримує доступ до своєї електронної медичної карти, незалежно від того, в якому закладі він лікується — комунальному чи приватному. За потреби та згоди пацієнта доступ до такої інформації зможе мати кожен лікар, до якого він звертається, як державної клініки, так і приватний спеціаліст.
Нагадуємо, щоб почати працювати в ЕСОЗ, медзакладу чи лікарю-ФОП необхідно:
- обрати медичну інформаційну систему;
- зареєструвати керівника, заклад, його підрозділи та працівників у ЕСОЗ.
Після успішної реєстрації користувачі отримують доступ до ведення медичної картки пацієнта в електронному вигляді, сучасних міжнародних класифікаторів і довідників, ефективних цифрових інструментів лікаря, довідок та іншої медичної документації.
Нині ЕСОЗ наймасштабніша ІТ-система в Україні, в якій зареєструвалися близько 35 млн українців і 400 тис. медичних й аптечних працівників.
Раніше у МОЗ пояснили, як працювати з ЕСОЗ в умовах часткової відсутності світла та інтернету.
За матеріалом "Експертус Медзаклад"
Експертус Медзаклад допоможе:
⭐Скоротити час на пошук рішення
⭐Не проґавити жодної законодавчої зміни
⭐Перебудувати роботу під реформу галузі охорони здоров’я
⭐Швидко підготувати документ
⭐Знайти аргументи для перевіряльника
⭐Підвищити кваліфікацію на робочому місці