Переривання імунізації дитини: в чому полягає небезпека (роз'яснення від Центру громадського здоров'я)

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Рекомендовано дотримуватись часових проміжків між дозами вакцини, які там регламентовані Національним календарем щеплень

Переривання імунізації дитини, в чому полягає небезпека

Чому рекомендується не переривати процес вакцинації дитини? Про це розповіли експерти Центру громадського здоров'я.

Пройти курс "Благодійна і гуманітарна допомога у медзакладі"

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень рекомендовано дотримуватись регламентованого графіку введення вакцини.

Кожен день перенесення терміну вакцинації, яку має отримати дитина, загрожує їй серйозним захворюванням, яке можна було б попередити за умови вчасно зробленого щеплення. Якщо курс вакцинації не закінчений, імунний захист не буде сформований. Рішення не робити щеплення дитині шкодить здоров’ю інших дітей у суспільстві, бо уповільнює процес формування колективного імунітету від певної хвороби.

Обов’язкові вакцини проти 10 особливо небезпечних хвороб, які є в Національному календарі профілактичних щеплень, закуповуються державою і є безкоштовними. Людям з тимчасово переміщеним статусом, які бажають вакцинуватися, підписувати нову декларацію з сімейним лікарем чи педіатром не потрібно, достатньо лише звернутися до медзакладу.

Нагадаємо, Україна отримала від Швеції понад 500 тисяч доз вакцини Pfizer.

За матеріалами ЦГЗ

додаток

Як набирати бали БПР за новими критеріями

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді