Якщо пацієнту необхідно відновити результати обстеження, лікування, проведених стаціонарних й оперативних втручань, реабілітаційні рекомендації, МОЗ радить звертатися до сімейного або будь-якого іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування. Лікар вирішить, як діяти: відновлювати медичні документи через Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ) та/або провести додаткові обстеження, щоб продовжити лікування.
Новий алгоритм дій ЛКК та МСЕК в умовах воєнного стану
Якщо втрачені документи належать особі з інвалідністю, варто звернутися до органу соціального захисту, що має доступ до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може зробити для особи витяг.
Відновити інші документи, поновити довідку МСЕК чи скерувати для проходження медико-соціальної експертизи, допоможе медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) за місцем перебування особи. А лікарі МСЕК разом з лікарями медзакладів підкажуть, як розв’язати проблемні питання.
✎ Усіх вимушено переселених осіб комісії оглядають екстериторіально, тобто за місцем перебування особи.
МОЗ нагадує, що строк проходження повторного огляду для осіб з інвалідністю й дітьми з інвалідністю, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.
Усі МСЕК на підконтрольній Україні території працюють у штатному режимі і разом з органами соцзахисту допомагають усім внутрішньо переміщеним особам відновити та отримати втрачені документи.
Раніше МОЗ роз’яснило, як підтвердити в Україні щеплення, зроблені за кордоном.
За матеріалами сайту МОЗ