Держава забезпечить дофінансування медзакладам, які не можуть виплатити зарплати своїм працівникам, — Ляшко

Теми:
Якщо лікарні не можуть власним коштом виплатити базову заробітну плату медикам на рівні не нижче ніж 13 500 для медичних сестер та не нижче ніж 20 000 гривень для лікарів, то вони отримають додаткове фінансування від держави

Держава забезпечить дофінансування медзакладам, які не можуть виплатити зарплати своїм працівникам — Ляшко

КМУ ухвалив постанову, що передбачає новий пакет дофінансування медзакладів «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги». Отримати його може лікарня, яка має договір із НСЗУ та за даними бухгалтерського обліку є неспроможною виконати постанову Уряду щодо забезпечення ринкової заробітної плати медпрацівників.

Як виплачувати зарплату медикам в умовах воєнного стану

NB! Відповідне фінансування для заклади охорони здоров’я (ЗОЗ) передбачене до 31 травня 2022 року.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко запевняє, що в часи війни не може бути жодного компромісу в забезпеченні медиків гідною зарплатою.

«Переконаний, що в такий складний для країни час кожен з наших медиків — герой, який щодня рятує життя та здоров'я українців. Тому кожен лікар та медична сестра, які сьогодні працюють на благо країни, мають бути забезпечені гідною заробітною платою. Для цього ми ухвалили відповідну постанову, яка надасть додатковий бюджет закладам охорони здоров'я, які неспроможні власним коштом забезпечити лікарям та медсестрам гідну заробітну плату», — зазначив Віктор Ляшко.

Держава надасть фінансову підтримку кожному медзакладу, який з об'єктивних причин цього потребує. Перелік таких лікарень уже верифікований.

NB! Кожна лікарня, яка отримає додатковий пакет фінансування, зобов'язана щомісяця звітувати до НСЗУ про розмір нарахованої заробітної плати працівникам.

У МОЗ нагадують, що базова зарплата не менше ніж 13 500 грн для медсестри і 20 000 гривень для лікаря — це лише перший крок до покращення фінансового становища українських медиків. Оскільки це лише базовий рівень, у кожному конкретному закладі лікар чи медсестра можуть отримувати більше.

Раніше МОЗ анонсувало вебінари від НСЗУ та ВООЗ.

За матеріалами сайту МОЗ

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді