МОЗ продовжить перший етап кампанії з вакцинації дітей проти поліомієліту

UA RU
Перший етап кампанії розпочався 1 лютого

МОЗ продовжить перший етап кампанії з вакцинації дітей проти поліомієліту

За третій тиждень кампанії щеплення проти поліомієліту в Україні захист отримали 40 026 дітей віком від 6 місяців до 6 років (1 або 2 дози ІПВ). Із них 20 735 отримали першу дозу (23%) та 19 291 — другу (35%).

Відділ з інфекційного контролю: як створити й організувати роботу

Найвищі показники охоплення в таких областях:

  • Дніпропетровській — 92%
  • Кіровоградській — 42%
  • Вінницькій — 41%
  • Луганській — 41%

Найнижчі показники у Львівській (19%), Полтавській (22%), Черкаській (22%), Київській (22%), Сумській (22%), Запорізькій (22%) областях. Усього на першому етапі заплановано щепити 144 тис. дітей. Нині виконано 28% від плану.

«Темпи вакцинації залишаються недостатніми. Водночас високе охоплення щепленнями на першому етапі — ключова складова для подолання спалаху поліомієліту. Сьогодні діти, які не мають всіх необхідних щеплень проти поліо, у небезпеці. Проте результати перших трьох тижнів кампанії довели, що потрібен додатковий час на завершення кампанії форсованої імунізації», — заявив головний державний санлікар Ігор Кузін на селекторній нараді з регіональними координаторами.

МОЗ продовжить перший етап кампанії щонайменше на два тижні. Відповідне рішення зʼявиться на сайті міністерства найближчим часом.

«Наше завдання — виявити якомога більше дітей, які мають порушення Національного календаря щеплень, або не мають їх взагалі, і вакцинувати. Адже тільки це допоможе нам здолати поліомієліт – страшну хворобу, яка повернулася в Україну», — додав Кузін.

✅✅✅ Вакцинація дітей від COVID-19: кого щеплювати та які особливості

Нагадаємо: у жовтні 2021 року в Україні зафіксували випадок поліомієліту в Рівненській області. За результатами досліджень у Регіональній референс-лабораторії м. Гельсінкі, півторарічна дівчинка інфікувалася дериватом вакцинного поліовірусу типу 2 (VDPV2) та має параліч.

Аби надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, з 1 лютого 2022 року розпочалася кампанія імунізації проти поліо (наказ МОЗ «Про затвердження Плану заходів з реагування на спалах циркулюючого вакциноспорідненого поліовірусу тип 2» від 30.12.2021 № 2922). На першому етапі вакцинують тих дітей, котрі пропустили одне з перших щеплень у 2 та 4 місяці згідно з Календарем профілактичних щеплень або не отримали їх зовсім. Щеплюють їх інактивованою вакциною (інʼєкціями).

Окрім того, держава закупила вакцину виробництва «Імовак Поліо» (Санофі Пастер, Франція). Вакцина безпечна, ефективна, прекваліфікована ВООЗ і захищає від усіх типів поліовірусу. ЇЇ вже розподілили по регіонах. Відповідне рішення МОЗ затвердило наказом від 26.01.2022 № 168.

За матеріалами сайту МОЗ

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація медичних відходів

З’ясуйте, до якого коду належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
147465

Особливо небезпечні інфекції: протидія в ЗОЗ

Належним чином підготуйте план дій у разі виявлення пацієнтів з особливо небезпечними інфекціями. Врахуйте заходи з протидії поширенню особливо небезпечних інфекцій у ЗОЗ
81642

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді