Ризик померти від COVID-19 у невакцинованих українців зростає вдесятеро, — Ляшко

UA RU
Ризик смертності від COVID-19 у невакцинованих українців вищий у 10 разів порівняно з вакцинованими, а ризик госпіталізації — у 4,5 раза. На цьому наголосив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко

Ризик померти від COVID-19 у невакцинованих українців зростає вдесятеро, — Ляшко

Нині вже не викликає сумніву той факт, що абсолютно у всіх куточках світу шанси на життя напряму пов’язані з вакцинальним статусом, підкреслив міністр.

Яка відповідальність загрожує за фальшиві COVID-сертифікати

«У 2022-му світ продовжує вчитися жити з COVID-19. Напевно, нові мутації вірусу SARS-CoV-2 потребуватимуть більш дієвих засобів стримування та запобігання зростанню захворюваності, зокрема й ще більшого охоплення населення вакцинацією у 2022 році», — зазначив Віктор Ляшко.

Згідно з інформацією з відкритих джерел, COVID-19 частіше призводить до смерті невакцинованих, ніж тих, хто пройшов повний курс вакцинації:

  • у Швейцарії — майже у 22 рази
  • у США — від 5 до 7 разів, залежно від вакцини
  • у Франції — у 8 разів, зі збільшенням ризику смертельного перебігу хвороби в осіб старшого віку

«Щодо даних в Україні, то ризик смертності серед невакцинованого населення більший, ніж у повністю вакцинованого, в 10 разів. За четвертий квартал 2021 року майже 95% осіб, що померли, були невакциновані», — зауважив міністр.

За даними Електронної системи охорони здоров’я, станом на кінець грудня 2021 року частка вакцинованих пацієнтів серед госпіталізованих становила 11,7%. Відповідно, 88,3% осіб, що були госпіталізовані, не проходили курс щеплення.

Нині найвищі показники смертності спостерігаються у віковій групі 60+ років. Вакцинацію від COVID-19 першою дозою у цій віковій групі отримали 38,9% людей. Утім, через супутні захворювання коронавірус найбільш небезпечний саме для них.

«Вакцинація базовим курсом щеплень та бустерною дозою — найкращий захист, який може врятувати життя вам та вашим близьким. Не зволікайте!» — закликав Віктор Ляшко.

Нагадаємо, раніше головний санлікар заявив, що бустер посилює захист від COVID-19 та не спричиняє збільшення побічних ефектів.

За матеріалами сайту МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
121257

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
133788

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10741

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді