Як пристосувати будівлю ЗОЗ для маломобільного населення за новим порядком
На засіданні 22 вересня КМУ ухвалив зміни до постанови «Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам» від 24.04.2020 № 331. Згідно з ними заклади охорони здоров’я зможуть швидше реагувати на нову хвилю коронавірусної інфекції.
✅✅✅ Транспортування пацієнтів з інфекційними захворюваннями: зразок СОП
«Зміни до постанови передбачають більш швидке та ефективне включення закладів охорони здоров’я до переліку ковідних. Якщо ліжковий фонд відділень чи палат з можливістю проводити кисневу терапію закладів охорони здоров’я, що працюють із ковідними хворими, буде заповнений більш ніж на 50%, до переліку буде додаватися наступний такий заклад у межах регіону. Раніше така можливість передбачалася лише за умови 50% зайнятості саме ліжок відділень чи палат інтенсивної терапії», — прокоментував зміни заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
За його словами, стандарти лікування COVID-19 передбачають, що пацієнтам у тяжкому чи середньому стані з ознаками пневмонії або кисневої недостатності потрібна киснева підтримка. Тому зміни, які сьогодні підтримав КМУ, дають змогу оперативно надавати таку підтримку більшій кількості пацієнтів.
У МОЗ додали, що вже готові 250 лікарень, що надають спеціалізовану допомогу при COVID-19. Вони розподілені на заклади різних хвиль реагування. Потужність закладів першої хвилі налічує майже 39 тис. ліжко-місць. Крім того, в областях закупили та отримали:
- 14 790 кисневих концентраторів
- 161 комп’ютерний томограф
- 148 рентген-апаратів
Нагадаємо, Україна зможе самостійно визначати штами коронавірусу. Раніше це робили лабораторії ВООЗ.
За матеріалами сайту МОЗ