В Україні з'явилося обладнання, за допомогою якого можна визначати штами коронавірусу

UA RU
Теми:
ЦГЗ отримав обладнання, щоб визначати мутації вірусів. Розпочнуть із SARS-CoV-2. Раніше Україна відправляла свої зразки на секвенування до лабораторій ВООЗ, що займало певний час

Як проводити заключну дезінфекцію в ЗОЗ. Відео

Вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) отримала спеціалізоване обладнання — секвенатор — для визначення наявності мутацій вірусів. За місяць він здатен обробляти до 400 зразків.

Україна зможе самостійно визначати штами коронавірусу. Раніше це робили лабораторії ВООЗ

✅✅✅ Порядок вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19: зразок СОП

Останнім часом особливо важливо відстежувати зміни в геномі SARS-CoV-2. Тому за допомогою нового обладнання насамперед виявлятимуть нові штами в українських пацієнтів. Це необхідно, аби:

  • оперативно виявляти нові мутації
  • оцінювати їхній можливий вплив на вірус, а також на ефективність засобів діагностики, лікарських препаратів і вакцин

«З допомогою секвенатора можна отримати нуклеативну послідовність, що дозволяє визначити наявність або відсутність певних мутацій, які характеризують той чи інший варіант вірусу. Повногеномне секвенування дає можливість визначити весь спектр змін у геномі, які можуть трапитись», — пояснюють у ЦГЗ.

Геном вірусу розрізають на дуже дрібні частинки. Завдяки реагентам та секвенатору їх вивчають і фіксують зміни в ньому. Під час секвенування досліджують вибірку зразків — знеособлено, кожен зразок окремо. Пацієнту, у якого взяли зразок на секвенування, не повідомляють усі деталі дослідження.

Із січня 2021 року і до цього часу референс-лабораторія ЦГЗ щомісяця надсилала репрезентативну вибірку зразків матеріалів для секвенування до референс-лабораторій ВООЗ у Великій Британії та Німеччині.

Секвенатор придбаний за фінансування CDC. Закупівля відбулася за тендерною процедурою через систему Prozorro.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у 2022 році у Харкові вироблятимуть вакцину CoronaVac.

За матеріалами сайту ЦГЗ

 

 

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів

Статті за темою

Усі статті за темою

Гепатит С: профілактика зараження на робочому місці

28 липня відзначатимуть Усесвітній день боротьби з гепатитом. З’ясуйте, як організувати профілактику гепатиту С на робочому місці та вберегтися від зараження у разі контакту з інфікованим матеріалом
4880

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
115538

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
8654

Протиепідемічні заходи в разі виявлення пацієнта з підозрою на холеру: скачати СОП

Як дотримати протиепідемічних заходів і запобігти поширенню особливо небезпечної інфекціїї в ЗОЗ. Скачайте зразок оформлення СОП «Протиепідемічні заходи в разі виявлення пацієнта з підозрою на холеру»
11456

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді