COVID-19: вересневі зміни до Стандарту медичної допомоги

МОЗ опублікувало чергові зміни до Стандарту медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» (наказ МОЗ від 08.09.2021 № 1907). Що змінили та як працювати за новим документом?

Зміни до Стандарту медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»

COVID-19: вересневі зміни до Стандарту медичної допомоги

Короткий огляд змін опублікували розробники наказу. Так, МОЗ розширило перелік осіб, яким проводитимуть попереднє скринінгове обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS‑CoV-2 методом ІФА.

Тепер лікар, який надає медичну допомогу в амбулаторних умовах, повинен інформувати центр контролю та профілактики захворювань МОЗ за адміністративно-територіальною належністю про результат лікування та/або припинення самоізоляції осіб, які підлягали визначенню підтвердженого випадку COVID-19, не пізніше ніж через 1 день від дати, коли він стане відомим. Раніше лікарі на це мали три дні.

Контактні вакциновані особи не мають самоізолюватися. А тепер детальніше про ці та інші нововведення.

Утім, це не всі зміни. Експерт журналу «Управління закладом охорони здоров’я» підготував детальний аналіз нової редакції, щоб ви не витрачали час на підрахунки абзаців та здогадки, які вимоги МОЗ переписало, а які взагалі видалило. Усі зміни згрупували за напрямами:

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
129229

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10316

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді