8 запитань про ефективність вакцин проти COVID‑19
Зустріч відбулася в рамках робочого візиту до США Президента України Володимира Зеленського. Міністр та директорка Світового Банку обговорили поточний стан реалізації трьох проєктів Світового Банку із загальним обсягом позики для України $439,7 млн.
✅✅✅ Рада медичних сестер: склад, положення та план роботи
Віктора Ляшка запевнили, що, у разі необхідності, Світовий Банк може виділити додаткове фінансування в розмірі до $150 млн на екстрене реагування на COVID-19 та вакцинацію в Україні.
«Ключовим елементом співпраці між Міністерством та Світовим Банком є збільшення темпів вакцинації проти COVID-19. Колеги із Світового банку позитивно оцінили проведену роботу з цього напрямку в літні місяці, що дозволило нам у 9 разів збільшити охоплення щепленнями. Закликали на цьому не зупинятись та активно рухатись вперед», — прокоментував зустріч міністр.
За його словами, нині в рамках співпраці з Світовим Банком МОЗ:
- фінансує закупівлі вакцини Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech
- закуповує холодильне обладнання для закладів охорони здоров’я первинної ланки, яке удосконалить холодовий ланцюг логістики вакцин
- додатково оснащує лабораторії обладнанням та тест-системами
- проводить серо-епідеміологічне дослідження для вивчення серопозитивності щодо коронавірусу
- забезпечує роботу національного контакт-центру з питань протидії поширення короновірусної хвороби
- проводить тренінги та інші заходи для медичних працівників
Також учасники зустрічі домовилися повернутися до питання про продовження проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Однак лише після того, як МОЗ напише Стратегічний план розвитку системи охорони здоров’я населення на період до 2030 року.
Нагадаємо, раніше Уряд США пообіцяв надати Україні інноваційні ліки проти коронавірусу вартістю $20 млн.
За матеріалами фейсбук-сторінки Віктора Ляшка
Із 01.09.2021 оформлюйте документи за ДСТУ 4163:2020. Стандарт поширюється на організаційно-розпорядчі документи незалежно від носія інформації