Як організувати профілактику інфекцій та інфекційний контроль у ЗОЗ
Робочий візит до США Володимира Зеленського проходить насичено та конструктивно, вважає Віктор Ляшко.
«Як міністр охорони здоров’я, вже підписав частину важливих домовленостей про співпрацю для української системи охорони здоров’я із лідерами світового ринку, зокрема компаніями General Electric, Medtronic та MSD», — зазначив він.
Укладені угоди, за словами Віктора Ляшка, допоможуть залучити інвестиції в якісну діагностику та лікування. Що ж вони передбачають?
Medtronic
Меморандум передбачає заходи, як-от:
- посилити протидію серцево-судинним захворюванням та ускладненням у хворих із цукровим діабетом
- розглянути можливість локалізації виробництва певних медичних виробів компанії в Україні в рамках державної підтримки проєктів зі значними інвестиціями, так званих інвест-нянь
- розширити співпрацю Medtronic з українськими компаніями, що спеціалізуються на it-рішеннях
- залучати наших науковців та інвестиції в дослідження, які можуть проводити українські наукові інститути
«Підписання Меморандуму дасть нам змогу спільно з Medtronic працювати у галузі інноваційних біомедичних технологій, отримати значну підтримку для удосконалення кваліфікації наших лікарів та впроваджувати ефективні скринінгові рішення для реалізації програми Президента України «Здорова Україна» — підсумував міністр.
✅✅✅ Клінічні протоколи втратять чинність з 1 вересня 2022 року. Як надавати медичну допомогу?
General Electric
МОЗ, за словами міністра, намагається технічно забезпечити лікарні України новітнім обладнанням — як для побудованих приймальних відділень так і для лікарень, що проектуються. Тому Віктор Ляшко запросив General Electric стати потенційним постачальником обладнання через фінансово-кредитні угоди. У планах МОЗ:
- дооснастити приймальні відділення лікарень комп’ютерними томографами, ангіографами, ендоскопами, МРТ, рентгенами та іншим обладнанням
- запустити проєкт діагностики одного дня в онкоцентрах, зокрема в напрямку ранньої діагностики раку молочної залози
Також сторони домовилися обговорити:
- локалізацію виробництва в Україні, зокрема щодо радіофармацевтичних препаратів
- участь у спільних наукових дослідженнях
MSD
МОЗ та MSD домовилися обговорити потенційне постачання Молнупіравіру. Цей препарат — кандидат для лікування пацієнтів із COVID-19, який наразі перебуває на третій стадії клінічних випробувань. Коли завершаться випробування і Молнупіравір отримає всі регуляторні дозволи, МОЗ спробує отримати його для України.
«Ми вивчили уроки щодо невчасного підписання контрактів на інноваційні імунобіологічні препарати від CОVID-19, тому нині команда МОЗ працює на випередження», — пояснив Віктор Ляшко.
Також компанія MSD зацікавлена допомагати МОЗ:
- упроваджувати скринінгові програми в рамках виконання програми Президента України «Здорова Україна»
- збільшити пропозиції інноваційних лікарських засобів й імунобіологічних препаратів на ринку, зокрема й отримати трансфер технологій виробництва вакцин
Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко заявив, що 2023 року кожна область матиме сучасні мультифункціональні дорослу та дитячу лікарні.
За матеріалами сайту МОЗ та фейсбук-сторінки Віктора Ляшка
ДАНО: витрати ЗОЗ на заробітну плату — 94%, на лікувальний процес — 6%. ЗАВДАННЯ: забезпечити якісну медичну допомогу