Інноваційний корпус Охматдиту має відкритися вже в 2021 році — Віктор Ляшко

UA RU
У 2021 році нарешті має запрацювати інноваційний корпус столичного Охматдиту, будівництво якого триває вже десятиліття. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на виїзному засіданні Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування ВРУ

Як не втратити ліцензію через неправильно оформлені маршрути пацієнтів

Запуск нового корпусу Охматдиту реально здійснити у 2021 році, переконаний міністр. Цим самим можна буде нарешті поставити крапку в 10-річній історії добудови.

Віктор Ляшко про запуск нового корпусу Охматдиту: «Час поставити крапку в цій 10-річній історії добудови»

«Ця історія розпочалася у 2011 році, коли лише замовили проєкт нового корпусу. Я хочу, аби у 2021 році ми завершили цей проєкт, і він нарешті запрацював повністю. Це реально зробити, якщо не блокувати тендерні процедури та не зупиняти постачання обладнання. Кожен день таких затримок ставить під ще більшу загрозу життя та здоров’я маленьких пацієнтів, які чекають на лікування. Проєкт реально завершити у 2021 році й нарешті поставити крапку в цій 10-річній історії добудови», — наголосив Віктор Ляшко.

За словами міністра, зараз Охматдит щороку надає допомогу 20 тисячам дітей з усієї України. Тут проводять близько 10 тисяч складних операцій у понад 80 відділеннях. 28 тисяч дітей отримують невідкладну допомогу в травматологічному пункті лікарні. Понад 65 тисяч маленьких пацієнтів отримують тут консультації.

«При повному запуску нового корпусу Охматдит збільшить свою потужність відповідно до вимог часу. Тут зможуть лікувати понад 32 тисячі пацієнтів та проводити понад 18 тисяч надскладних операцій на рік. Тут також зможуть здійснювати понад 100 трансплантацій кісткового мозку, якого вже потребують наші маленькі пацієнти. Різниця в нинішніх і можливих після завершення проєкту цифрах — це потреба наших пацієнтів», — підкреслив Віктор Ляшко.

✅✅✅ Вища школа керівника медзакладу: як навчатися

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту.

На дооснащення Охматдиту у 2021 році виділено понад мільярд гривень. Більшість коштів або вже спрацювали: укладені договори з постачальниками, або завершені тендерні процедури. Але водночас відкриті торги на дороге обладнання сумарною вартістю понад 300 млн грн заблоковані. Постачальники скаржаться один на одного в АМКУ, але весь цей час страждають пацієнти.

«МОЗ має алгоритм розв’язання цієї проблеми. І ми запропонуємо Уряду ці стратегії. Нам важливо, аби пацієнти якомога швидше отримали доступ до лікування. Так само нам важливо забезпечити прозорість всього процесу», — підсумував міністр.

 Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський заявив, що у кожній області України з’являться лікарні рівня провідних європейських клінік.

За матеріалами сайту МОЗ

 

 

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Види термометрів та їх використання в ЗОЗ

Термометрія допомагає у диференційній діагностиці і встановленні правильного діагнозу. Тож у статті з’ясуємо, які є види термометрів та які з них найчастіше використовують у ЗОЗ
16603

Як оформити ліцензію на медичну практику

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
55361

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді