Атестація лікарів у запитаннях і відповідях
Засідання Ради безбар’єрності минуло під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі першої леді Олени Зеленської.
✅✅✅ Вища школа головної медсестри: як навчатися
Необхідно спільними зусиллями сформувати чіткий план дій та визначити пріоритетні завдання для кожного напрямку безбар’єрності, наголосив Денис Шмигаль. Що стосується охорони здоров’я, МОЗ представило свої кроки:
- Запровадити міжнародну класифікацію функціонування обмежень життєдіяльності та здоров’я в Україні.
- Формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я (Е-лікарняні).
- Удосконалити нанесення шрифту Брайля на ліках та медичних виробах завдяки новим вимогам до форматів подання інформації для потреб людей з порушеннями зору.
- Створити безбар’єрні умови для осіб із порушеннями слуху в усіх закладах охорони здоров’я —
-
- дублювати важливу звукову інформацію текстами
- організувати переклад жестовою мовою тощо
- Провести аудит доступності будівель МОЗ та підпорядкованих закладів охорони здоров’я.
«Питання безбар’єрності для МОЗ — це насамперед питання створення дружнього до пацієнта медичного середовища, як в плані інформації та зв’язку, так і в архітектурній доступності», — підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Зміни, ініційовані на Раді безбар’єрності, стосуються не лише людей, котрі змушені стикатися з різними бар’єрами у своєму житті, вважає Олена Зеленська.
«Ці зміни насамперед про те, якою країною ми прагнемо бути. Країною, де кожен має рівні права та можливості. Країною без бар’єрів», — зазначила перша леді, ініціаторка Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні.
Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко презентував 7 першочергових напрямків діяльності оновленого МОЗ.
За матеріалами сайту МОЗ, фейсбук-сторінки Віктора Ляшка