В Україні розпочинається імплементація європейських директив щодо донорства крові

Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра ПАВЛЕНКО наголосила на необхідності якнайшвидшої імплементації європейських норм, що регламентують сферу донорства крові та її компонентів

Нещодавно медспільнота відзначила Всесвітній день донора крові. Дата посприяла широкому обговоренню питання щодо правового врегулювання донорства в Україні.

Олександра ПАВЛЕНКО підкреслила: «Модернізація українського законодавства у сфері донорства крові та її компонентів, відповідна гармонізація нормативної бази з європейською, дозволять підвищити якість і безпеку донорської крові, а також відкриють нові можливості для забезпечення українських пацієнтів якісними препаратами переробки крові людини».

В європейському законодавстві існує чотири директиви, що диктують стандарти у сфері донорства крові. Основною з них є Директива Європейського Парламенту та Ради 2002/98/ЄС, що встановлює стандарти якості та безпеки збору, тестування, обробки, зберігання і розповсюдження людської крові та її компонентів.

Перший заступник Міністра охорони здоров’я зазначила, що підготовка до імплементації Директив до українського законодавства має бути розпочата найближчим часом.

Як створити наглядову раду ЗОЗ: алгоритм дій від розробників постанови

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Документ стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
51222

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

26 квітня — річниця техногенної екологічно-гуманітарної катастрофи на Чорнобильській АЕС. З'ясуйте, як підготуватися до можливої радіаційної аварії, які існують ризики й протипоказання йодної профілактики?
3480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді