Протокол лікування пацієнтів з COVID-19 та дорожня карта вакцинації: оновлення від МОЗ

UA RU
МОЗ розширило перелік осіб, яких вакцинують під час третьої хвилі, та доповнило підрозділ про антикоагулянтну терапію при COVID‐19 у дітей. Відповідні зміни до основних документів із лікування та профілактики COVID-19 в Україні МОЗ затвердило 13 травня наказами № 927 і 930 відповідно

 

ТЕСТ ⚡ Вакцинація від COVID-19

 

Оновлена Дорожня карта вакцинації

Наказом від 13.05.2021 № 927 МОЗ уп’яте внесло зміни до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021—2022 роках, затвердженої наказом МОЗ від 24.12.2020 № 3018.

Минулого місяця МОЗ конкретизувало, які саме працівники сфери безпеки та оборони отримають щеплення під час третього етапу вакцинації. А 13 травня включило в цей етап також працівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

МОЗ оновило Дорожню карту вакцинації та Протокол лікування пацієнтів із COVID-19

 

Оновлений Протокол

МОЗ виклало в новій редакції протокол «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», затверджений наказом МОЗ від 02.04.2020 № 762 (далі — Протокол). Зміни затвердили наказом МОЗ від 13.05.2021 № 930.

Розробники Протоколу доповнили підрозділ про антикоагулянтну терапію при COVID‐19 у дітей. А тепер докладніше про те, що саме додали.

1. Цільова популяція пацієнтів для проведення антитромботичної профілактики

Ідеться про пацієнтів віком до 18 років, що госпіталізовані з діагнозом COVID-19, та мають два або більше з трьох критеріїв:

  • госпіталізація у відділення інтенсивної терапії
  • діагностований мультисистемний запальний синдром (MIS-C)
  • наявність факторів ризику венозної тромбоемболії

2. Лабораторний моніторинг

Під час госпіталізації рекомендовано провести загальний аналіз крові з підрахунком тромбоцитів, фібриногеном, протромбіновим часом, активованим частковим тромбопластиновим часом (АЧТЧ) та D-димером.

3. Профілактична антикоагулянтна терапія

Протокол встановлює, кому призначати профілактичну антикоагулянтну терапію після виписки і скільки вона має тривати. Документ конкретизує, для яких пацієнтів і як застосовувати низькомолекулярний гепарин (наприклад, еноксапарин), а коли використовувати нефракціонований гепарин.

Прямі пероральні антикоагулянти (DOAC) (наприклад, ривароксабан та апіксабан), як і в попередній редакції Протоколу, не рекомендовано призначати для профілактики венозної тромбоемболії в умовах стаціонарного лікування. Адже дані щодо їх застосування у дітей при COVID‐19 обмежені. Утім уже відомо, що ці препарати можуть взаємодіяти з лікарськими засобами, які використовують для лікування SARS-CoV-2 (включно з дексаметазоном).

Так само не рекомендовано застосовувати для профілактики венозної тромбоемболії антиагрегантні засоби.

4. Терапевтична антикоагулянтна терапія

Автори Протоколу визначають, які діти належать до пацієнтів із дуже високим ризиком розвитку венозної тромбоемболії / мікросудинного тромбозу. Для таких пацієнтів рекомендовано розглянути підвищення дози низькомолекулярного гепарину до терапевтичної.

Нагадаємо, раніше МОЗ затвердило протокол реабілітації пацієнтів із COVID-19

За матеріалами редакції Експертус Медзаклад

 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Мобілізація медичних працівників: кого можуть призвати на військову службу та хто не підлягає мобілізації

Як відбувається мобілізація медиків, зокрема жінок-медиків, як діяти після отримання повістки та хто не може бути мобілізованим. Читайте про це в статті
377260

Акредитація закладів охорони здоров'я

З'ясуйте, для чого потрібна акредитація медичному закладу, які документи підготувати для неї. Також пригадайте особливості акредитації ЗОЗ під час війни
126986

Види термометрів та їх використання в ЗОЗ

Термометрія допомагає у диференційній діагностиці і встановленні правильного діагнозу. Тож у статті з’ясуємо, які є види термометрів та які з них найчастіше використовують у ЗОЗ
19122

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді