До 1 липня в Україні може запрацювати ковідний сертифікат, — Степанов

UA RU
МОЗ до 1 липня планує запровадити ковідні сертифікати. Так називають внутрішні документи, якы міститимуть дані про вакцинацію, зроблені негативні ПЛР-тести або одужання від COVID-19. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов

Наказ про створення медичної команди з вакцинації

Ковідний сертифікат дасть змогу українцям вільно та безпечно пересуватися під час пандемії коронавірусу, пояснив міністр. Дані вноситимуть через електронну систему охорони здоров’я, а сам сертифікат можна буде отримати у лікаря або згенерувати у додатку чи порталі «ДІЯ».

До 1 липня в Україні може запрацювати ковідний сертифікат, — Степанов

«Ми знаємо, які потенційно дані будуть вносити в ковідні сертифікати в європейських країнах, навколо чого триває дискусія. Моє бачення — нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС», — пояснив Максим Степанов.

Міністр розповів, що документ розробляють з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. Ковідний сертифікат планують запустити в найкоротші терміни і він може запрацювати вже з 1 липня.

«Вважаю, що нам це треба запускати всередині країни в максимально стислі терміни, якщо не в червні, то щоб із 1 липня він у нас на повну запрацював», — наголосив міністр.

За словами Максима Степанова, власники ковідного сертифіката будуть зацікавлені в тому, щоб перевірятися на COVID-19 за перших же симптомів і не займатися самолікуванням.

«Як ви знаєте, у нас є проблема самолікування. Є велика кількість людей, про яких ми не знаємо — хворіли вони на COVID-19 чи ні. Якщо у них була легка форма хвороби, вони сиділи вдома, не ходили до лікаря і не робили тести. Якщо буде внутрішній сертифікат, який даватиме відповідні переваги за наявності зроблених тестів, — це буде як додатковий стимул не займатися самолікуванням», — вважає міністр.

До того, як упровадять ковідні сертифікати чинним залишатиметься паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Українці, яким зробили дві дози щеплення, зможуть отримати його за запитом і за потреби пред’явити під час перетину державного кордону.

Нагадаємо, раніше КМУ затвердив Нацплан вакцинопрофілактики COVID-19.

За матеріалами сайту МОЗ

До 1 липня в Україні може запрацювати ковідний сертифікат, — Степанов
ВИЩА ШКОЛА ГОЛОВНОЇ МЕДСЕСТРИДистанційне навчання для головних та старших медичних сестер
Онлайн-інтенсив про організацію інфекційного контролю, створення і функціонування комісії з інфекційного контролю та роботу за новим законодавством

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді