На громадське обговорення винесений новий проект Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини»

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині» оприлюднений та винесений на громадське обговорення. «Українському суспільству важливо, аби діяльність трансплантологічної галузі була максимально прозорою і відкритою. Саме тому МОЗ України пропонує медичній спільноті внести свої зауваження в нову редакцію відповідного закону», — зауважила Перший заступник Міністра охорони здоров'я Олександра ПАВЛЕНКО

Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра ПАВЛЕНКО в ефірі Громадського радіо повідомила, що проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині» оприлюднений та винесений на громадське обговорення. Переглянути його, за словами заступника, можна на офіційній веб-сторінці Міністерства охорони здоров’я України.

«Українському суспільству важливо, аби діяльність трансплантологічної галузі була максимально прозорою і відкритою. Саме тому МОЗ України пропонує медичній спільноті внести свої зауваження в нову редакцію відповідного закону», — зауважила Олександра ПАВЛЕНКО.

Нова редакція Закону пропонує врегулювати проблемні питання відбору анатомічних матеріалів із тіла померлої особи. Має бути чітко прописаний регламент презумпції згоди чи незгоди, подальших дій, системи обліку донорів та реципієнтів.

Заступник Головного лікаря національного центру трансплантології Андрій КОСТЕНКО розповів, що новий Закон розширює сферу впливу на законну трансплантацію. За його словами, потреба в трансплантації дуже велика, але не може бути задоволена, бо не працює Закон. На сьогодні потреба на рік становить: 2 000 пересадок нирки, 1 500 пересадок печінки та близько 1000 трансплантацій серця. «На жаль, без належного правового врегулювання питання презумпції згоди лише 10% людей, які очікують на трансплантацію, мають шанс на операцію, решта — помирає», — підкреслив Андрій КОСТЕНКО.

Перший заступник Міністра охорони здоров'я також зазначила, що сусідні країни набагато прогресивніші у трансплантації. Тому варто орієнтуватись на їх досвід і зняти перешкоди українським хірургам. 

Як керівнику з медсестринства організувати вакцинацію у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Алгоритм стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
60708

Як визначити групу крові: алгоритми

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
97230

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді