Оплата праці немедичних фахівців зросте: Президент підписав Закон

Володимир Зеленський підписав закон щодо підвищення оплати праці немедичних фахівців у сфері охорони здоров’я. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України

⭐ Зміни в медичному законодавстві за грудень ⭐

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення зміни до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я» від 04.12.2020 № 1123-IX.

Оплата праці немедичних фахівців зросте: Президент підписав Закон

ВРУ ухвалила закон 18.12.2020. Він має підвищити рівень соціального захисту працівників закладів охорони здоров’я, які залучені до надання медичних послуг, однак мають вищу немедичну освіту.

«На сьогодні в клінічних лабораторіях працюють спеціалісти з вищою професійною немедичною освітою: біологи, біохіміки, бактеріологи та інші, які проводять діагностику COVID-19, водночас не отримують доплати до заробітної плати, встановленої для медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, котрі надають медичну допомогу хворим на коронавірус. Підписаний Президентом закон поширює соціальні права та пільги медичних і фармацевтичних працівників на вказаних вище професіоналів», — йдеться в повідомленні.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, та вводиться в дію через місяць після цього. Із дня набрання чинності цим законом КМУ має встановити доплати до заробітної плати вказаній категорії осіб на період дії заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.

Нагадаємо, раніше студенти-медики та інтерни отримали право на страхові виплати через профзахворювання на COVID-19.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
2378

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді