Визначення ГМО у продукції силами власних лабораторій Держсанепідслужби

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Установи, що знаходяться в управлінні Держсанепідслужби України проводять визначення кількісного та якісного вмісту генетично-модифікованих організмів (ГМО) в харчових продуктах та продовольчій сировині

Установи, що знаходяться в управлінні Держсанепідслужби України проводять визначення кількісного та якісного вмісту генетично-модифікованих організмів (ГМО) в харчових продуктах та продовольчій сировині. У 2014 році на наявність похідних від ГМО було досліджено 6590 проб харчових продуктів та продовольчої сировини, з них 87 були із позитивним результатом. Метод дослідження: полімерно-ланцюгова реакція в режимі реального часу).

Дослідження виконує спеціально підготовлений персонал: 50 спеціалістів із вищою освітою та 37 — із середньою, професійний рівень яких відповідає займаним посадам. Лабораторії державних установ обласних лабораторних центрів Держсанепідслужби України акредитовані згідно чинного законодавства та мають свідоцтва про атестацію.

Проте існує проблема матеріально-технічного забезпечення лабораторних центрів. Зокрема, лабораторії мають необхідність в діагностичних тест-системах, забезпеченість якими становить лише 23% від потреби (річна потреба всіх лабораторій — 120 комплектів тест-систем). Окремі лабораторії потребують дооснащення обладнанням: ампліфікаторами, ПЛР-боксами, гомогенізаторами.

Необхідно розглянути можливості налагодження виробництва в Україні наборів для полімерно-ланцюгової реакції з виявлення вмісту ГМО. Актуальним залишається остаточне визначення та реєстрація ліній генетично-модифікованих рослин, які будуть дозволені до застосування в Україні.

Законом України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» передбачено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення здійснює державну санітарно-епідеміологічну експертизу ГМО, які використовуються у відкритих системах, для обґрунтування висновку щодо їх біологічної і генетичної безпеки стосовно людини з метою їх державної реєстрації.

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
106458

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді