МОЗ планує три тури імунізації дітей в Україні проти поліомієліту

МОЗ планує проведення трьох раундів імунізації в національному масштабі з використанням оральної полівакцини (ОПВ) для усіх дітей молодших шести років, незалежно від того, чи були вони імунізовані від поліомієліту до цього. У третьому раунді планується імунізувати дітей до 10 років

Міністерство охорони здоров’я планує проведення трьох раундів імунізації в національному масштабі з використанням оральної полівакцини (ОПВ) для усіх дітей молодших шести років, незалежно від того, чи були вони імунізовані від поліомієліту до цього. У третьому раунді планується імунізувати дітей до десяти років.

Таке рішення створеного в Міністерстві охорони здоров'я Оперативного штабу з питань реагування на спалах поліомієліту в Україні, базоване на рекомендаціях ВООЗ, озвучив під час прес-конференції заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор ПЕРЕГІНЕЦЬ.

Ігор ПЕРЕГІНЕЦЬ наголосив, що в Україні не виявлено нових випадків поліомієліту, проте ситуація залишається небезпечною, бо факти свідчать про те, що вірус міг циркулювати в Україні протягом останніх двох років. Через низький рівень імунізації від поліомієліту, мають бути вжиті кардинальні і дуже оперативні заходи.

Перший раунд буде проводитися поетапно: починаючи з Закарпатської області та прилеглих до неї Львівської, Івано-Франківської областей, щоб протягом двох тижнів охопити всю Україну. Імунізація має бути спрямована на покриття 95% дітей.

Усі регіональні управління охорони здоров’я отримають вакцину і затверджений план екстреної імунізації з роз’ясненнями, аби мати засоби та повну інформацію для проведення необхідних заходів у боротьбі з поліомієлітом в Україні.

Ігор ПЕРЕГІНЕЦЬ нагадав: до того як вакцина, що знаходиться на складах державного підприємства «Укрвакцина» Міністерства охорони здоров'я України, буде розвезена в медичні заклади по всій країні, регіони мають використати ще 60 тисяч доз залишків вакцини проти поліомієліту.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128880

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10338

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді