Чи проводити імунізацію в умовах пандемії

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Із 2006 року ВООЗ проводить в Україні Європейський тиждень імунізації. Цього року він відбуватиметься з 21 по 26 квітня
Профілактика ВІЛ-інфікування у медзакладі ►►► ТЕСТ

Враховуючи це, заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко підписав постанову «Про організацію заходів з імунізації в умовах пандемії коронавірусної хвороби».

Віктор Ляшко:

«Сьогодні світ направив свої ресурси на розробку вакцини проти COVID-19. Та за пандемією коронавірусної хвороби не варто забувати, що всі інші інфекційні хвороби нікуди не зникли, і вакцинація продовжує залишатися ефективним заходом профілактики».

Чи проводити імунізацію в умовах пандемії

Відповідно до постанови структурні підрозділи з питань охорони здоров’я Київської міської та обласних держадміністрацій повинні організувати роботу закладів охорони здоров’я так, щоб там постійно проводили заходи з імунопрофілактики, дотримуючись при цьому правил інфекційного контролю.

Керівники медичних закладів отримали рекомендації щодо захисту пацієнтів та медпрацівників від потенційних ризиків зараження COVID-19.

Усі пацієнти та медпрацівники під час проведення вакцинації повинні:

  • надягати медичні маски
  • не мати жодних ознак ГРВІ

«Важливо наголосити, що людям віком 65+, або у кого є хронічні захворювання, рекомендовано проводити вакцинацію від пневмококової інфекції. Саме ця інфекція провокує розвиток бактеріальних пневмоній. Що в умовах поширення коронавірусної інфекції є критичним фактором».

За матеріалами МОЗ

Вища школа керівника медзакладу ► навчальні програми
Інформаційно-правова політика медзакладуАктивувати безплатний демодоступ
Ліцензування у сфері обігу підконтрольних речовинАктивувати безплатний демодоступ
Ліцензування медичної практикиАктивувати безплатний демодоступ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що таке оцінювання повсякденного функціонування особи та як його проводити

У 2025 році в Україні запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування особи (ОПФО). З'ясуйте, чим ОПФО відрізняється від медико-соціальної експертизи та як його проводити
337

Програма реімбурсації «Доступні ліки»: актуальні переліки, законодавство

У статті розглянемо нормативну базу з питань реімбурсації лікарських засобів та медичних виробів, актуальні переліки, затверджені МОЗ, та умови отримання препаратів за урядовою програмою
479860

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді