Розподіл функцій ліквідованої СЕС та подальше реформування системи громадського здоров’я

Під час круглого столу, що відбувся 22 вересня в Українському кризовому медіа-центрі, обговорювали подальше реформування системи громадського здоров’я та роль МОЗ у цій системі після ліквідації СЕС.

На сьогодні функції ліквідованої Санітарно-епідеміологічної служби в Україні розподілені між Міністерством охорони здоров’я (питання, що стосуються громадського здоров’я) і Міністерством аграрної політики та продовольства (питання, що стосуються усього процесу надходження харчових продуктів до споживача).

Функція епіднагляду, як і майнові комплекси колишньої СЕС, включаючи лабораторії, перейшли у підпорядкування МОЗ. Отже, міністерство отримало можливість максимально зосередитися на проблемах громадського здоров’я.

Вже зроблено певні кроки в законодавчому регулюванні цієї сфери. Зокрема, на розгляд Верховної Ради подано законопроект № 5134 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у частині оптимізації системи центральних органів виконавчої влади у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення».

В пріоритеті залишається питання координація та комунікації між усіма інституціями, до яких перейшли функції колишніх СЕС.

За інформацією офіційного порталу МОЗ України

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119552

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді