Готовий план роботи комісії та приклади оформлення іншої локальної документації.
У вітчизняному законодавстві інфекційний контроль розділено на протидію інфекціям ділянки хірургічного втручання та на боротьбу із туберкульозом. Тому, незалежно від профілю медичного закладу, у ньому має функціонувати не лише комісія з інфекційного контролю, а й окрема комісія з протидії туберкульозу. Першу очолює заступник головного лікаря, другу — головний лікар.
Функціонування цих комісій має супроводжуватися відповідною документацією. Для кожної комісії потрібно розробити положення, плани роботи, плани засідань і вести протоколи засідань.
Роз’яснення експерта щодо нормативного регулювання цього питання, а також готовий план роботи комісії та приклади оформлення іншої локальної документації — у серпневому номері журналу «Управління закладом охорони здоров’я».
Якою може бути внутрішньолікарняна інфекція? Що спричиняє ВЛІ? Яких санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів вжити для профілактики інфекцій?
Збережіть інструкцію промивання шлунка зондовим методом, у якій ураховані всі вимоги санепідрежиму та інфекційної безпеки
Знижуйте рівень контамінації та запобігайте ризикам внутрішнього інфікування пацієнтів і медичного персоналу за допомогою СОП «Очищення й дезінфекція в стоматологічному кабінеті»
Скачайте пам'ятку від журналу «Довідник головної медичної сестри» про основи репроцесингу медвиробів у стоматології. Обирайте метод залежно від категорії ризику та інструкції виробника
Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті