Депутати пропонують не закуповувати на конкурсних торгах послуги реабілітації

Депутати різних фракцій пропонують не закуповувати на конкурсних торгах послуги реабілітації в реабілітаційних центрах та реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних установ.

Зареєстрований у Верховній Раді відповідний законопроект  про внесення змін до Закону «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (№ 4037а) пропонує включити зазначені послуги до переліку предметів закупівель, на які не поширюється дія цього закону.

Автори законопроекту зазначають, що планування кількості послуг з реабілітації в реабілітаційних центрах та реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних установ, які необхідно закупити, здійснюється відповідно до заявок лікувально-профілактичних закладів та клінік.

Такі заявки передбачають вказівку конкретного реабілітаційного відділення чітко визначеного лікувального закладу, що фактично робить такі заявки цільовими і адресними.

При цьому, обов'язково враховуються характеристики конкретного відділення, зокрема, його оснащення, віддаленість від лікувального закладу, специфіка підготовки медичного персоналу, наявність відповідних природних лікувальних факторів та інші.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що адресна і цільова спрямованість надання послуг по медреабілітації стала практично неможлива через застосування процедури відкритих торгів, яка фактично призводить до того, що переможцем стає санаторно-курортна установа, яка не має необхідного оснащення і природних лікувальних ресурсів, знаходиться на значній відстані, медперсонал якої не має достатнього рівня відповідної профпідготовки. 

За інформацією «Інтерфакс-Україна»

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

ProZorro для закупівлі лікарських засобів

Наприкінці грудня розробники електронної системи ProZorro інтегрували її з Національним переліком основних лікарських засобів. Користь для замовників — очевидна. Це значно зменшує ризик помилитися під час закупівлі ліків і збільшує конкуренцію. Розглянемо, із чого все розпочалося й чому це так важливо.
1022

Реєстрація сільської амбулаторії в електронній системі: чи потрібно?

Дізнайтеся, чи повинен головний лікар сільської лікарської амбулаторії реєструвати заклад і себе в електронній системі. Які аспекти роботи з електронною системою залежать від організаційно-правової форми закладу та його юридичного статусу?
769

Закупівля лікарських засобів: практичні аспекти

Закупівля лікарських засобів проводиться відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922). Згідно з документом на замовника покладається обов’язок визначати предмет закупівлі відповідно до затвердженого Міністерством економічного розвитку наказу від 17.03.2016 № 454. Цей наказ встановлює порядок ідентифікації предмету закупівлі.
3464

Створення тендерного комітету в медичному закладі: основні вимоги

Для організації та проведення процедур закупівлі у медичному закладі має бути створено тендерний комітет або призначено уповноважену особу (осіб). Які вимоги на сьогодні висунуто до роботи тендерного комітету
3618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді