«Ми зробили це!» — перша пересадка механічного серця в Україні

Сьогодні, 12 липня, в Україні вперше імплантовано механічне серце. Оперував пацієнта директор ДУ «Інститут серця МОЗ України» Борис ТОДУРОВ разом із німецькими колегами. Операція тривала близько трьох годин.

«Ми зробили це! Перше механічне серце в Україні імплантовано в Інституті Серця», — написав у Facebook ТОДУРОВ.

Штучне серце імплантували 41-річному харків'янину, який звернувся до Інституту з тяжкою серцевою недостатністю, потрібна була негайна пересадка донорського серця. Проте через законодавчі обмеження в Україні вже декілька років не проводять такі операції. Єдиним способом продовжити час очікування донорського серця — це імплантувати штучне.

Нині вартість такого механічного серця становить 120 тисяч євро. З проханням допомогти зібрати кошти на операцію до громадськості звернувся сам Борис ТОДУРОВ на сторінці у Facebook. Зобов’язання зібрати найближчим часом необхідну суму взяв на себе Фонд «Серце на долоні».

Прилад, який імплантували харків’янину, — це минулорічна розробка спеціалістів Техаського інституту серця, які створили механічне серце, яке не скорочується. У пацієнтів з таким імплантом відсутній пульс та серцебиття. 

На сьогодні в Європі більше 300 пацієнтів живуть зі штучним серцем. За словами кардіохірургів, термін дії такого серця необмежений: деякі пацієнти живуть з ним вже більше 8 років. Проте у будь-якому разі в подальшому пацієнтів очікує «постійне» серце. 

За інформацією «РБК-Україна»

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128842

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10320

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді