В Україні створено науково-практичну державну установу медичного профілю — Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України.
31 травня Центр зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, — повідомили у МОЗ.
Центр створено з метою розвитку в Україні системи громадського здоров’я та епідеміологічного нагляду.
Серед основних завдань установи:
- попередження та контроль над інфекційними хворобами (ВІЛ/СНІД, туберкульоз, грип, поліомієліт, гепатити, інші);
- підвищення готовності до ризику спалахів високопатогенних хвороб;
- попередження та контроль за неінфекційними хворобами;
- пропагування здорового способу життя;
- визначення основних проблем в галузі охорони здоров’я;
- здійснення оцінки ризиків, лабораторних досліджень, прогнозування.
Центр матиме ресурси для реагування у випадку надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям (наприклад, епідемія) тощо.
За інформацією офіційного порталу МОЗ
Якою може бути внутрішньолікарняна інфекція? Що спричиняє ВЛІ? Яких санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів вжити для профілактики інфекцій?
Збережіть інструкцію промивання шлунка зондовим методом, у якій ураховані всі вимоги санепідрежиму та інфекційної безпеки
Знижуйте рівень контамінації та запобігайте ризикам внутрішнього інфікування пацієнтів і медичного персоналу за допомогою СОП «Очищення й дезінфекція в стоматологічному кабінеті»
Скачайте пам'ятку від журналу «Довідник головної медичної сестри» про основи репроцесингу медвиробів у стоматології. Обирайте метод залежно від категорії ризику та інструкції виробника
Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті