Лист Мінприроди щодо утилізації непридатних до використання ртутних термометрів

Утилізація непридатних до використання ртутних термометрів відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» потребує ліцензування.

Міністерство екології та природних ресурсів України (Мінприроди) у листі  від 23.12.2013 № 5275/07/5-7 надало роз’яснення щодо утилізації непридатних до використання ртутних термометрів.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягає виробництво особливо небезпечних хімічних речовин; операції (збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження, захоронення) у сфері поводження з небезпечними відходами, збирання і заготівля окремих видів відходів як вторинної сировини (згідно з переліками, що визначаються Кабінетом Міністрів України).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацію/видалення і Жовтого та Зеленого переліків відходів»  від 13.07.2000 № 1120 небезпечні відходи — це відходи, включені до розділу А Жовтого переліку відходів, що затверджуються Кабінетом Міністрів України і мають одну чи більше небезпечних властивостей, наведених у переліку небезпечних властивостей.

Ртутні термометри, непридатні до використання, дійсно можна віднести, у тому числі до пункту 34 розділу А Жовтого переліку відходів. Враховуючи зазначене, утилізація непридатних до використання ртутних термометрів відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» потребує ліцензування.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119300

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді