У штатному розписі поліклінічного відділення згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 23.02.2000 № 33 затверджуються посади лікарів відповідних профілів, котрі ведуть прийом хворих у спеціально обладнаних кабінетах.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до статті 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 10.07.2003 № 1110IV робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров’я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров’я, у патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, а також у психіатричних закладах охорони здоров’я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про психіатричну допомогу» від 22.02.2000 № 1489III психіатричний заклад — психоневрологічний, наркологічний чи інший спеціалізований заклад, центр, відділення тощо всіх форм власності, діяльність яких пов’язана з наданням психіатричної допомоги.
Відповідно до пункту 2 Інструкції про проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.01.2002 № 12, до психіатричних закладів охорони здоров’я віднесені і кабінети.
Пунктом 1.1.1 Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 № 385, передбачені і центральні районні лікарні та медико-санітарні частини.
Отже, при обчисленні стажу роботи для призначення пенсії час роботи на посаді лікаря-психіатра поліклінічного відділення центральної районної лікарні зараховується у подвійному розмірі.