Облік використання робочого часу працівників ведуть за типовою формою № П-5 «Табель обліку використання робочого часу», затвердженою наказом Держкомстату України від 05.12.2008 № 489 (далі — Наказ № 489).
Відповідно до Наказу № 489 форма табеля носить рекомендаційний характер і складається із мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. За необхідності форма може бути доповнена іншими показниками, необхідними для обліку робочого часу на підприємстві.
У табелі обліку робочого часу медпрацівників має бути відображено фактичну тривалість відпрацьованого робочого часу за кожний робочий день (зміну) за графіком роботи конкретного працівника.
Якщо робоча зміна є «перехідною», тобто починається однієї доби, а закінчується іншої, то робочий час однієї зміни відображають у табелі двома частинами: кількість фактично відпрацьованих годин за кожною добою окремо.
При заповненні табеля за поточний місяць не слід забувати про робочі години, які «переходять» з попереднього місяця, тобто відпрацьовані години зміни, що почалася в останній день попереднього місяця.
У колонці «Відпрацьовано за місяць днів» слід зазначати кількість робочих днів за тим графіком, за яким розраховують норму робочого часу, що припали на частину місяця (або на повний місяць), фактично відпрацьованого працівником.
У колонці «Відпрацьовано годин, всього» відображають загальну кількість відпрацьованих годин за табелем.
У колонці «Відпрацьовано годин, всього, з них ВЧ» відображається кількість годин, відпрацьованих у звітному періоді у вечірній час (з 18:00 до 22:00), якщо колективним договором передбачено доплату за роботу у вечірній час.
У колонці «Відпрацьовано годин, всього, з них РН» відображається кількість годин, відпрацьованих у звітному періоді у нічний час (з 22:00 до 6:00[1]).
У колонці «Відпрацьовано годин, всього, з них НУ» відображається кількість надурочних годин (за підсумованим обліком робочого часу — виключно в останньому місяці облікового періоду).
У колонці «Відпрацьовано годин, всього, з них РВ» відображається кількість годин, відпрацьованих у вихідні, святкові та неробочі дні.
[1] *
Радимо переглянути додаток 3 «Перелік і розміри доплат та надбавок до тарифних ставок, окладів і посадових окладів працівників підприємств, установ і організацій, що мають міжгалузевий характер (крім бюджетної сфери), для встановлення у галузевих, регіональних угодах та колективних договорах» до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціальноекономічної політики і трудових відносин в Україні на 2010–2012 роки.