Карта повідомення про побічну реакцію лікарського засобу за формою №137/о – документ, який заповнюють в рамках фармаконагляду. Зважаючи на те, що деякі аспекти його проведення змінилися, пригадаємо основні правила заповнювання цього документу.
Карта-повідомлення повинна містити такі дані:
- Повне ім’я особи
- Номер амбулаторної карти
- Точна дата народження з указуванням віку для пацієнтів від трьох років. Якщо дитині ще не виповнилося 3 роки, то вік записують у місяцях. Для немовлят, яким немає ще й місяця, вік вказують у днях.
- Стать записують однією літерою – Ж або Ч
- Точна вага та зріст у сантиметрах.
Читайте: "Алгоритм приготування миючих та дезінфікуючих розчинів: пам'ятка"
!ВАЖЛИВО: Якщо наслідки побічної реакції проявилися у плоду вагітної, то вказують ім’я матері.
Скачайте бланк карти-повідомлення про побічну реакцію лікарського засобу
У другому розділі документа вказують інформацію про підозрювані побічні реакції, НППІ, відсутність ефективності лікарських засобів. Зазначають відомості про кожен окремий випадок та указують точний час початку чи закінчення проявів. Найважливішими даними є відомості про наслідки та їх корекцію після ПР/ВЕ/НППІ, а також їх характеристика.
Читайте: "Лікувальне харчування – організація в медзакладі"
В третій розділ форми № 137/о вносять дані про ті лікарські засоби, вакцини, які могли спричинити негативні наслідки для здоров’я пацієнтів. Зазначають:
- Лікарську форму препарату
- Серію
- Виробника
- Торгівельну назву засобу
- Показання до застосування препарату
- Одноразове дозування
- Спосіб уведення в організм пацієнта
- Частоту прийому
- Точний час початку і закінчення терапії пацієнта.
В четвертому розділі форми № 137/о записують інформацію про ЛЗ, які пацієнт приймав в період вакцинації чи туберкулінодіагностики. Про препарати зазначають такі ж дані, як і про вакцини чи туберкулін: назва, лікарська форма, сила дії, дозування, спосіб уведення, частота приймання, точна дата початку і закінчення терапії. Додатково можуть вказувати інформацію про супутні захворювання пацієнта, алергії, вагітність, наявність пологів та всі відомості, які можуть мати значення під час аналізу проявів.
Особа, яка заповнює форму, повинна поставити власний підпис та ПІБ, вказати фактичну та електронну адресу, контакти та дату заповнювання.
Крім того, у форму записують відомості про фармацевтичного спеціаліста та заклад охорони здоров’я, контакти закладу та дату заповнювання.