Ваш безплатний доступ до курсів підвищення кваліфікації
Порядок направлення лікарів на стажування затверджений Наказом «Про порядок направлення на стажування лікарів і їх наступного допуску до лікарської діяльності» від 17.03. 1993 р. № 48. Відповідно до нього, якщо лікар не працював за спеціальністю більше трьох років, він повинен пройти стажування. І тільки після цього він може знову братися до своєї професійної діяльності.
Таке стажування проходять:
• в інститутах удосконалення лікарів
• на факультетах удосконалення лікарів, що діють у вищих медичних закладах – інститутах та університетах.
Читайте: "Передстерилізаційна обробка: проводимо згідно з рекомендаціями МОЗ"
Якщо ж спеціаліст працював на посадах, на які допускаються лікарі з його спеціальністю, навчався в аспірантурі, клінічній ординатурі, практикував у приватному медичному закладі за своєю спеціальністю чи служив у Збройних Силах, то такий досвід додається до лікарського стажу.
Варто зазначити, що період стажування також зараховується до робочого стажу за спеціальністю. Поки лікар проходить стажування, його приймають на посаду лікаря-стажиста в медичний заклад.
Тривалість стажування залежить від кожного окремого випадку і коливається в межах від 1-го до 6-ти місяців. Цей термін встановлює установа, яка дає направлення на стажування.
Хто може давати направлення:
- Відділ охорони здоров’я Ради Міністрів РК
- Управління охорони здоров’я обласних адміністрацій та Севастопольської міської державної адміністрації
- Департамент медицини і соціального захисту КМДА
Перевірку результатів стажування проводять під час атестації. Лікар, який успішно пройшов таку перевірку знань та практичних навичок, стає «лікарем-спеціалістом». Йому видають сертифікат про проходження атестації.
Читайте: "Дезінфекція та стерилізація в стоматології: досвід практика"
Якщо результати атестації були незадовільними, то лікар не отримує звання спеціаліста. Йому видають витяг з протоколу, який складають на засіданні атестаційної комісії. Зробити це потрібно не пізніше, ніж за 3 дні після проведення засідання. Навчальний заклад повинен завірити затверджений наказом витяг з протоколу. Якщо лікар не згоден з рішенням комісії, то він може оскаржити його. Зробити це потрібно не пізніше, ніж за 4 дні з моменту його затвердження.
Заробітна плата за період стажування надається у розмірі посадового окладу лікаря-інтерна. Якщо ж лікареві доводиться їхати з іншого населеного пункту, то для нього передбачений гуртожиток. Додатково до уже визначеної оплати йому виплачують витрати на проїзд. Виплати здійснюються за рахунок установи, яка зарахувала його на посаду лікаря-стажиста.