Керуючись частиною другою статті 21 КЗпП України, будь-який працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці, у тому числі під час відпустки, шляхом укладення відповідних трудових договорів. Адже своє право на відпочинок кожен використовує на власний розсуд.
Читайте: "Заробітна плата медичних працівників 2017"
Трудові відносини практичного психолога закладу охорони здоров’я та дитячого закладу оздоровлення і відпочинку (далі — табір) на період роботи закріплюються строковим трудовим договором. Нагадаємо, що тривалість щорічної основної відпустки практичного психолога за основним місцем роботи становить 24 календарних дні. Отже, укладати строковий трудовий договір на роботу у таборі такий працівник може не більше ніж на зазначений строк. Позаяк за строковим трудовим договором працівник бере на себе зобов’язання працювати у таборі визначений час, скажімо, оздоровчу чи відпочинкову зміну.
Зазначимо, що посада практичного психолога передбачена Типовими штатними нормативами дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, затвердженими наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 16.04.2009 № 1254. Дізнайтеся, як складати посадові інструкції для медпрацівників.
Оформляють на роботу такого працівника відповідним наказом, у ньому обов’язково вказують строк виконання такої роботи. На період дії строкового трудового договору практичному психологу виплачується зарплата, установлена відповідно до займаної ним у таборі посади.
Читайте:"Алгоритм накладання пов'язки: пам'ятка для медсестер"
Зауважимо: згідно з Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, практичний психолог належить до педагогічних працівників. Отже, на нього поширюються умови оплати праці, визначені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.
Олена МОРЄВА,
експерт із питань оплати праці та планування, Дніпропетровськ