Право студента медичної академії працювати фельдшером

Стаття-подарунок від системи «Експертус Медзаклад»
Право студента медичної академії працювати фельдшером

При прийнятті працівників на роботу керівники лікувальних закладів та відповідальні працівники відділів кадрів мають керуватися не лише загальними нормами Кодексу законів про працю України, а й окремими підзаконними та галузевими нормативними актами. Один із них — галузевий Випуск 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП), затверджений і введений в дію наказом Міністерства охорони здоров’я України від 29 березня 2002 р. № 117.

IX Конгрес MedSprava: стратегія успіху

Відповідно до ДКХП до працівника, який займає посаду фельд­шера, висуваються такі кваліфікаційні вимоги:

  • неповна вища освіта (молодший спеціаліст) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа»;
  • спеціалізація за профілем роботи;
  • без вимог до стажу роботи.

Згідно з нормами статті 6 Закону України «Про вищу освіту» від 17 січня 2002 р. № 298-7-­III до структури вищої освіти входять освітні й освітньо-­кваліфікаційні рівні, що співвідносяться між собою таким чином:

Освітні рівні

Освітньо-­кваліфікаційні рівні

неповна вища освіта

молодший спеціаліст

базова вища освіта

бакалавр

повна вища освіта

спеціаліст, магістр

Загалом у вищих навчальних закладах підготовка за напрямами і спеціальностями фахівців усіх освітніх та освітньо-­кваліфікаційних рівнів здійснюється за відповідними освітньо-­професійними програмами ступенево або неперервно залежно від вимог до рівня оволодіння певною сукупністю умінь та навичок, необхідних для майбутньої професійної діяльності, а тому законодавчо не може бути визначено, який освітній чи освітньо-­кваліфікаційний рівень відповідає певному курсові навчання у навчальному закладі. Як правило, після закінчення навчання на другому та третьому курсах навчання освітньо-­кваліфікаційний рівень відповідає молодшому спеціалісту, четвертому — бакалавру, п’ятому та шостому — спеціалісту, магістру.

Отже, роботодавцеві необхідно звернутись із запитом до вищого навчального закладу, який би підтвердив освітній та освітньо-­кваліфікаційний рівень такого студента, що дасть змогу прийняти працівника на роботу або вмотивовано відмовити йому.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді