Якими нормативно-правовими документами керуватися під час списання протермінованих шприців у ЗОЗ? Чи необхідно проводити інвентаризацію перед тим, як вилучити з обігу протерміновані медичні вироби?
Чи можна сестрі-господині працювати з покритими гель-лаком нігтями? Вона порушує вимоги наказу МОЗ № 1614?
Як організувати ВІК, якщо в стоматологічному закладі два кабінети і дві медичні сестри? Кого включити у ВІК? Хто в такому разі має розробляти СОПи?
Чи має підприємству розробляти інструкцію, яка регулює поводження з відходами?
Раніше відділ з інфекційного контролю очолював лікар-епідеміолог, але він звільнився. Чи можна на посаду керівника ВІК призначити лікаря-стоматолога?
Чи зобов’язаний фармацевт клінічний ВІК вести облік погоджених форм? Чи вносити в них інформацію щодо дати запиту, ПІБ пацієнта й лікаря, міжнародної непатентованої назви препарату, діагнозу, наявності обґрунтування — результатів мікробіологічного дослідження / неефективності препаратів групи А та В / алергії до інших АМП, протипоказань у пацієнта тощо. Де зберігати оригінал форми преавторизації антибактеріальних препаратів групи резерву?
Чи залишається чинною вимога страхувати працівників закладу охорони здоров’я на випадок інфікування ВІЛ? Якими нормами керуватися?
Чи можна призначити старшу медичну сестру амбулаторії керівником ВІК? Чи це керівна посада?
Яка роль ВІК у боротьбі з антимікробною резистентністю?
Яких вимог з інфекційного контролю мають дотримувати ЗОЗ, що співпрацюють з НСЗУ?