Чи обов’язково накривати стерильний стіл у перев’язувальній? Як правильно це робити?
До якої групи відходів належать протерміновані ліки — ібупрофен, ацетилсаліцилова кислота тощо? Згідно з наказом МОЗ № 325, який втратив чинність, лікарські засоби належали до відходів категорії С. У наказі МОЗ № 1827 йдеться лише про імунобіологічні препарати та ліки відповідно до наказу МОЗ № 490
Чи треба ставити ємність для перев'язувального матеріалу, який забруднений кров'ю і гноєм, окремо? А якщо перев'язувальний матеріал не забруднений біологічним матеріалом, чи треба ставити ємність з ним окремо? До якого коду медичних відходів відносяться рукавички й оглядові гінекологічні підстилки?
Якими нормативно-правовими документами керуватися під час списання протермінованих шприців у ЗОЗ? Чи необхідно проводити інвентаризацію перед тим, як вилучити з обігу протерміновані медичні вироби?
Чи можна сестрі-господині працювати з покритими гель-лаком нігтями? Вона порушує вимоги наказу МОЗ № 1614?
Як організувати ВІК, якщо в стоматологічному закладі два кабінети і дві медичні сестри? Кого включити у ВІК? Хто в такому разі має розробляти СОПи?
Чи має підприємству розробляти інструкцію, яка регулює поводження з відходами?
Раніше відділ з інфекційного контролю очолював лікар-епідеміолог, але він звільнився. Чи можна на посаду керівника ВІК призначити лікаря-стоматолога?
Чи зобов’язаний фармацевт клінічний ВІК вести облік погоджених форм? Чи вносити в них інформацію щодо дати запиту, ПІБ пацієнта й лікаря, міжнародної непатентованої назви препарату, діагнозу, наявності обґрунтування — результатів мікробіологічного дослідження / неефективності препаратів групи А та В / алергії до інших АМП, протипоказань у пацієнта тощо. Де зберігати оригінал форми преавторизації антибактеріальних препаратів групи резерву?
Чи залишається чинною вимога страхувати працівників закладу охорони здоров’я на випадок інфікування ВІЛ? Якими нормами керуватися?