Чи зобов’язаний фармацевт клінічний ВІК вести облік погоджених форм? Чи вносити в них інформацію щодо дати запиту, ПІБ пацієнта й лікаря, міжнародної непатентованої назви препарату, діагнозу, наявності обґрунтування — результатів мікробіологічного дослідження / неефективності препаратів групи А та В / алергії до інших АМП, протипоказань у пацієнта тощо. Де зберігати оригінал форми преавторизації антибактеріальних препаратів групи резерву?
Раніше відділ з інфекційного контролю очолював лікар-епідеміолог, але він звільнився. Чи можна на посаду керівника ВІК призначити лікаря-стоматолога?
Як організувати ВІК, якщо в стоматологічному закладі два кабінети і дві медичні сестри? Кого включити у ВІК? Хто в такому разі має розробляти СОПи?
Чи залишається чинною вимога страхувати працівників закладу охорони здоров’я на випадок інфікування ВІЛ? Якими нормами керуватися?
Якими нормативно-правовими документами керуватися під час списання протермінованих шприців у ЗОЗ? Чи необхідно проводити інвентаризацію перед тим, як вилучити з обігу протерміновані медичні вироби?
Чи можна призначити старшу медичну сестру амбулаторії керівником ВІК? Чи це керівна посада?
Яка роль ВІК у боротьбі з антимікробною резистентністю?
Яких вимог з інфекційного контролю мають дотримувати ЗОЗ, що співпрацюють з НСЗУ?
Чи можна сестрі-господині працювати з покритими гель-лаком нігтями? Вона порушує вимоги наказу МОЗ № 1614?
Чи правомірно не допустити до роботи працівника, який не дотримує гігієни рук?