Чи має право КНП оплатити підвищення кваліфікації медпрацівника із коштів від НСЗУ

1338
Автор
керівник експертної групи «Експертус Головбух»

Запитання

Чи втратить КНП неприбутковість, якщо оплатить дистанційне підвищення кваліфікації медпрацівника з коштів НСЗУ?

Відповідь

Податковий кодекс України (ПК) забороняє неприбутковим підприємствам розподіляти доходи (прибутки) поміж працівників, крім оплати їхньої праці та нарахування ЄСВ. Кошти можна спрямовувати винятково на фінансування видатків на утримання неприбуткової організації, реалізацію мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, що визначають установчі документи (пп. 133.4.1, 133.4.2 ПК).

Щодо фінансування підвищення кваліфікації медперсоналу податківці зробили висновок:

Якщо лікарнею, що внесена до Реєстру, проводиться оплата навчальних курсів з тематичного удосконалення та отримання додаткової спеціалізації окремим медичним працівникам, що перебувають у штаті такої неприбуткової організації, і такі операції здійснюються в межах статутної діяльності та направлені на реалізацію мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами цієї неприбуткової організації, то проведення зазначених операцій не є підставою для виключення неприбуткової організації з Реєстру (індивідуальна податкова консультація від 26.10.2020 № 4402/ІПК/99-00-05-05-02-06)

Одночасно вирішальними є ще три моменти:

  • працівник перебуває у штаті КНП;
  • курси підвищення кваліфікації відповідають сфері діяльності працівника;
  • у статуті КНП закріпив такий напрям діяльності (предмет діяльності), як забезпечення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників підприємства.
Вища школа безперервного професійного розвитку: оберіть навчальну програму

У ситуації із запитання КНП дотримав двох перших умов. Тож перевірте, чи передбачає статут КНП ще й відповідний напрям/предмет діяльності. Якщо дотримуєте всіх умов, ризик втратити неприбутковий статус малоймовірний. Якщо маєте сумнів, зробіть запит до контролерів та отримайте індивідуальну податкову консультацію (п. 52.1 ПК).

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою