Чи має право керівник КНП продовжити контракт під час війни

4545
Автор
провідний консультант системи «Експертус Медзаклад»

Запитання

У керівника КНП спливає термін контракту. Як його продовжити? Адже конкурси, на підставі яких власники укладають контракти, не проводитимуть, доки триває воєнний стан

Відповідь

Продовжити чинний контракт керівнику КНП під час воєнного стану не вийде, але можна заново призначити його на посаду без конкурсу.

Успішний управлінець закладу охорони здоров'я — 2024

Керівників комунальних закладів охорони здоров’я призначає на посаду уповноважений виконавчий орган управління власника закладу охорони здоров’я (далі — власник) на конкурсній основі. Із переможцем конкурсу укладають контракт на строк від трьох до п’яти років (ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII).

Порядок проведення конкурсу на посаду керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, порядок укладання такого контракту та його типову форму затверджує КМУ.

Але під час дії воєнного стану конкурси на посаду керівника КНП власники не проводять. Натомість керуються частиною 9 статті 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII (далі — Закон № 389). Її норми дозволяють сільському, селищному, міському голові призначати на посади та звільняти з посад в органах місцевого самоврядування керівників комунальних підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління відповідного органу місцевого самоврядування, без конкурсного відбору.

Порядок, як призначати керівника без конкурсного відбору, містить частина 5 статті 10 Закону № 389. Підставою обрати/переобрати керівника КНП у такому разі слугує:

  • заява;
  • заповнена особова картка встановленого зразка;
  • документи, що підтверджують наявність в особи —
    • громадянства України;
    • освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо посади;
  • наявність у Єдиному державному реєстрі декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Реорганізація медзакладу-КНП через приєднання

У період дії воєнного стану не потрібно подавати документ про підтвердження рівня володіння державною мовою відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VІІІ.

Водночас стаття 10 Закону № 389 не передбачає, що власники мають право продовжити строк дії контракту.

Протягом шести місяців після того, як закінчиться воєнний стан, власник має оголосити конкурс на посаду керівника КНП, якого призначив без конкурсу відповідно до абзацу першого частини 5 статті 10 Закону № 389.

Особа, яку призначили керівником КНП без конкурсу, має право перебувати на посаді максимум 12 місяців із дня, як уряд припинить чи скасує воєнний стан.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
91702

Графік відпусток медпрацівників — 2024: як скласти

У гарячий весняно-літній період використовуйте складений заздалегідь графік відпусток медичних працівників на 2024 рік. Важливо, щоб кожен структурний підрозділ медзакладу безперебійно працював впродовж року
32802