Скорочення штату працівників через брак коштів на зарплати за Постановою № 28

3663
Автор
шеф-редактор Експертус Охорона здоров'я

Запитання

Чи правомірно скорочувати штат медичних працівників, якщо оплата за пакетами медичних послуг не перекриває заробітну плату, яку гарантує Постанова № 28?

Відповідь

Жоден нормативний документ не містить вимоги скорочувати працівників, якщо керівник не може забезпечити гарантований мінімальний розмір заробітної плати працівникам.

Постанова КМУ «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони» від 13.01.2023 № 28 (далі Постанова № 28) встановлює мінімальний розмір оплати праці:

  • 20 000 грн для осіб, які займають лікарські посади (окрім лікарів-інтернів), посади фармацевтів (окрім фармацевтів-інтернів) або посади професіоналів у галузі охорони здоров’я в закладах охорони здоров’я та посади професіоналів із вищою немедичною освітою у сфері охорони здоров’я;
  • 13 500 грн для осіб, які обіймають посади в закладах охорони здоров’я, що належать за єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців, окрім лікарів-інтернів і фармацевтів-інтернів.

Гарантований мінімальний розмір заробітної плати керівник має забезпечити за умови, що витрати на таку заробітну плату з нарахуванням за поточний місяць не перевищують 85% грошових коштів, які заклад отримав у поточному місяці, з урахуванням накопичених залишків (абз. 2 пп. 3 п. 1 Постанови № 28). Ця норма діє для закладів охорони здоров’я, які мають договори з НСЗУ за програмою медичних гарантій.

Під час розрахунку 85% надходжень за поточний місяць сумуйте всі кошти, які отримали в поточному місяці:

  • за договорами з НСЗУ;
  • з державного та місцевих бюджетів;
  • за надання майна в оренду;
  • як благодійну та спонсорську допомогу;
  • за платні послуги фізичним і юридичним особам;
  • з інших не заборонених законодавством джерел.

Оплата праці медичних працівників

До отриманої суми додайте залишки, які накопичили на рахунках до початку поточного місяця. Якщо витрати на зарплату перевищують межу 85%, керівник не зобов’язаний нараховувати 20 000 грн і 13 500 грн, але має на це право.

На відміну від минулого року, 2023 року немає пакета «Забезпечення збереження кадрового потенціалу для надання медичної допомоги». Тож заклади охорони здоров’я не отримуватимуть дофінансування, щоб покривати зарплатні видатки.

Отже, коли керівник нараховує працівникам гарантований мінімум зарплат, то мусить дотримати головної умови — не заборгувати кошти. За скрутного фінансового стану закладу охорони здоров’я керівник має право зменшити рівень зарплат, але не скорочувати штату медичних працівників.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
479