Старша медична сестра амбулаторії — керівник ВІК
Запитання
Чи можна призначити старшу медичну сестру амбулаторії керівником ВІК? Чи це керівна посада?
Відповідь
Чи має право старша медична сестра амбулаторії бути керівником ВІК
Відповідає експерт із кадрових питань, Галина Бєлікова.
Нові вимоги до інфекційного контролю: пройти курс
Старша медична сестра має право обіймати посаду керівника відділу з інфекційного контролю (далі — ВІК) у ЗОЗ, які надають медичну допомогу в амбулаторних умовах або стаціонарних умовах не цілодобово. Проте не радимо працевлаштовувати старшу сестру медичну керівником ВІК на умовах сумісництва. Розберімося докладніше.
ВІК працює на підставі Положення про відділ з інфекційного контролю закладу охорони здоров’я та установи/закладу надання соціальних послуг/соціального захисту населення, затвердженого наказом МОЗ від 03.08.2021 № 1614 (далі — Положення № 1614).
Професійна назва керівника ВІК відповідно до Національного класифікатора професій України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (далі — КП), — начальник (завідувач, керівник) структурного підрозділу медичного закладу. Професія має код КП 1229.5 та входить до групи «Керівники підрозділів в охороні здоров’я». Отже, посада керівника ВІК — керівна.
Розділ IV «Структура та штатний розпис ВІК» Положення № 1614 містить перелік спеціалістів, які мають входити до ВІК, та вимоги до керівника ВІК. Керівником ВІК у ЗОЗ, які надають медичну допомогу в амбулаторних умовах або стаціонарних умовах не цілодобово, можна призначити особу, яка має:
- професійну освіту (молодший спеціаліст) або вищу освіту (молодший бакалавр, бакалавр, магістр) у галузі знань 22 «Охорона здоров’я», за спеціальністю «Медсестринство»
- стаж роботи не менше ніж три роки (п. 5 розд. IV Положення № 1614)
Отже, старшу медичну сестру амбулаторії можна перевести на посаду керівника ВІК за її згодою (ч. 1 ст. 32 Кодексу законів про працю України).