Оплата праці медсестрам КНП

1842
Автор
шеф-редактор Експертус Охорона здоров'я

Запитання

Чи має право директор КНП первинки не виплачувати працівникам, зокрема медичним сестрам і братам, зарплату 13 500 грн за відпрацьовані години. Чи правомірно встановити таким працівникам заробітну плату 6700 грн?

Відповідь

Детальну відповідь в журналі «Управління закладом охорони здоров’я» дала шеф-редактор Експертус Охорона здоров’я Алла Худякова.

Сервіс з фінансового планування: як користуватися

Із 01 січня 2023 року державні та комунальні заклади охорони здоров’я мають оплачувати роботу медичних, фармацевтичних працівників і фахівців із реабілітації згідно з постановою КМУ «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров’я» від 13.01.2023 № 28 (далі — Постанова № 28).

За повністю відпрацьовану норму робочого часу медичні сестри та брати мають отримувати заробітну плату в розмірі не менше ніж 13 500 грн (пп. 2 п. 1 Постанови № 28).

Проте урахуйте, що при цьому підпункт 3 пункту 1 Постанови № 28 визначає дві умови:

  1.  У державних та комунальних закладах охорони здоров’я, які мають договори з НСЗУ за програмою медичних гарантій, витрати на таку зарплату з нарахуванням за поточний місяць не перевищують 85% грошових коштів, які заклад отримав у поточному місяці разом із накопиченими залишками
  2.  Лікарі первинної ланки та інші медики, які працюють під керівництвом таких лікарів, зокрема медсестри й медбрати, повинні мати мінімум 70% декларацій із пацієнтами від оптимального обсягу практики первинної медичної допомоги, визначеного Порядком надання первинної медичної допомоги, затвердженим наказом МОЗ від 19.03.2018 № 504

Якщо у лікаря недостатньо задекларованих пацієнтів, йому і його підлеглим керівник має право нарахувати зарплату, меншу за гарантовану Постановою № 28, але не меншу ніж мінімальна заробітна плата, яка передбачена Законом України про Державний бюджет України на 2023 рік від 03.11.2022 № 2710-IX. Розмір мінімальної місячної зарплати з 01 січня 2023 року становить 6700 грн.

Отже, якщо у вашому закладі забезпечені вказані умови, медичним сестрам і братам нараховуйте заробітну плату в розмірі не менше ніж 13 500 грн.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
437