Поєднання обов'язків лікаря та завідувача в одній посаді
Запитання
Чи правомірно, щоб в ЗОЗ одна людина одночасно виконувала обов’язки і лікаря, і завідувача?
Відповідь
Чи може одна посада поєднувати обов’язки і лікаря, і завідувача
Національний класифікатор України «Класифікатор професій ДК 003:2010» (далі — Класифікатор професій) передбачає професійні назви робіт «Лікар загальної практики — сімейний лікар» (код КП 2221.2) та укрупнену професійну назву роботи «Начальник (завідувач, керівник) структурного підрозділу закладу охорони здоров’я» (код КП 1229.5).
Колективний договір: зміни для роботодавців
Зазначені у запитанні професійні назви робіт є самостійними/базовими, і Класифікатор професій не передбачає, що їх можна поєднувати ані через кому, ані через дефіс. Водночас, відповідно до норм Примітки 2 Додатку В до Класифікатора професій:
NB! Назви професій можуть бути розширені за потребою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено у Класифікаторі професій чи відповідних законодавчо-правових актах.
Отже, розширення/уточнення професійної назви роботи та внесення її до штатного розпису закладу охорони здоров’я, як наприклад «Лікар загальної практики — сімейний лікар амбулаторії загальної практики — сімейної медицини села Зразків», формально відповідає Класифікатору професій.
Та варто зазначити, що на сьогодні в галузі охорони здоров’я є нормою розділяти управління господарською діяльністю та управління якістю надання медичних послуг, наприклад між директором та медичним директором закладу охорони здоров’я. Тобто МОЗ не передбачає, що можна поєднувати в одній посаді функції керівництва та надання медичних послуг.
⚡ Формуємо обсяг діяльності медзакладу ⚡ Складаємо штатний розпис ⚡ Обираємо систему оплати праці ⚡ Оформлюємо трудові відносини з працівниками ⚡ Готуємося до перевірки ⚡ Держпраці