Самоізоляція при COVID-19
Запитання
Скільки днів триває самоізоляція при коронавірусній хворобі? Чи потрібна самоізоляція для вакцинованих?
Відповідь
МОЗ оновило Стандарти медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» наказом від 04.02.2022 № 230 (далі — Наказ № 230). Зокрема скоротило термін самоізоляції до 5 днів. З’ясуємо детальніше, скільки триває самоізоляція і за яких умов.
Зміни в лікуванні пацієнтів з COVID-19 від 04.02.2022
Відповідно до Наказу № 230 пацієнти без клінічних проявів гострого респіраторного захворювання можуть припинити лікування та самоізоляцію через 5 днів з дати появи симптомів чи позитивного ПЛР-тесту (п. 10 Стандарту 2 «Первинна медична та амбулаторно-поліклінічна допомога пацієнтам з підозрою на COVID-19»; далі — Стандарт 2).
✎ Попередня редакція Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ від 28.03.2020 № 722 (далі — Стандарти № 722), передбачала завершення лікування у разі відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів, рахуючи з 10 дня від появи симптомів або взяття матеріалу для ПЛР-тесту за позитивного результату без лабораторного обстеження (Стандарт 2).
Наказом № 230 скоротили відповідно строк для повторного тестування методом ПЛР. Тепер його слід проводити не раніше ніж через 5 днів з дати появи симптомів або отримання першого позитивного результату на COVID-19 методом ПЛР. Раніше потрібно було чекати 10 днів (п. 11 Стандарту 2).
✅✅✅ Протипоказання до вакцинації проти COVID-19
Чи потрібна самоізоляція вакцинованих? Відповідно до до Додатка 5 до Стандартів № 722 за відсутності симптомів не вимагається самоізоляція контактних осіб:
- після вакцинації другою дозою вакцини яких пройшло 14 днів (за дводозного режиму) або 14 днів після отримання єдиної дози вакцини (за однодозного режиму)
- які перехворіли на COVID-19 протягом останніх 6 місяців (з документальним підтвердженням)
Якщо в такої особи з’являються симптоми COVID-19, вона підлягає:
- обстеженню на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (якщо немає змоги, то виявлення РНК SARS-CoV-2 проводять методом ПЛР)
- самоізоляції до отримання результату обстеження
У разі отримання позитивного результату обстеження до цих осіб вживають такі ж заходи, як до особи, що відповідає визначенню випадку COVID-19.
Незалежно від наявності симптомів, контактні особи підлягають обстеженню на 5—7 день після контакту на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (якщо немає змоги, то виявлення РНК SARS-CoV-2 проводять методом ПЛР) та самоізоляції до отримання результату обстеження. Якщо результат позитивний, до цих осіб вживають такі самі заходи, як до особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19.
Нормативні документи ⭐ Акредитація ЗОЗ: як здобути більше балів ⭐ Організація роботи ВІК: відповіді на поширені запитання ⭐ Вимоги інфекційного контролю для ЗОЗ, що надають допомогу хворим на туберкульоз ⭐ Гігієна рук медичних працівників ⭐ Робота з УФ-опромінювачами ⭐ Епіднагляд та облік інфекційних хвороб