Самоізоляція при COVID-19

2611

Запитання

Скільки днів триває самоізоляція при коронавірусній хворобі? Чи потрібна самоізоляція для вакцинованих?

Відповідь

МОЗ оновило Стандарти медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» наказом від 04.02.2022 № 230 (далі — Наказ № 230). Зокрема скоротило термін самоізоляції до 5 днів. З’ясуємо детальніше, скільки триває самоізоляція і за яких умов.

Зміни в лікуванні пацієнтів з COVID-19 від 04.02.2022

Відповідно до Наказу № 230 пацієнти без клінічних проявів гострого респіраторного захворювання можуть припинити лікування та самоізоляцію через 5 днів з дати появи симптомів чи позитивного ПЛР-тесту (п. 10 Стандарту 2 «Первинна медична та амбулаторно-поліклінічна допомога пацієнтам з підозрою на COVID-19»; далі — Стандарт 2).

✎ Попередня редакція Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ від 28.03.2020 № 722 (далі — Стандарти № 722), передбачала завершення лікування у разі відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів, рахуючи з 10 дня від появи симптомів або взяття матеріалу для ПЛР-тесту за позитивного результату без лабораторного обстеження (Стандарт 2).

Наказом № 230 скоротили відповідно строк для повторного тестування методом ПЛР. Тепер його слід проводити не раніше ніж через 5 днів з дати появи симптомів або отримання першого позитивного результату на COVID-19 методом ПЛР. Раніше потрібно було чекати 10 днів (п. 11 Стандарту 2).

✅✅✅ Протипоказання до вакцинації проти COVID-19

Чи потрібна самоізоляція вакцинованих? Відповідно до до Додатка 5 до Стандартів № 722 за відсутності симптомів не вимагається самоізоляція контактних осіб:

  • після вакцинації другою дозою вакцини яких пройшло 14 днів (за дводозного режиму) або 14 днів після отримання єдиної дози вакцини (за однодозного режиму)
  • які перехворіли на COVID-19 протягом останніх 6 місяців (з документальним підтвердженням)

Якщо в такої особи з’являються симптоми COVID-19, вона підлягає:

  • обстеженню на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (якщо немає змоги, то виявлення РНК SARS-CoV-2 проводять методом ПЛР)
  • самоізоляції до отримання результату обстеження

У разі отримання позитивного результату обстеження до цих осіб вживають такі ж заходи, як до особи, що відповідає визначенню випадку COVID-19.

Незалежно від наявності симптомів, контактні особи підлягають обстеженню на 5—7 день після контакту на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (якщо немає змоги, то виявлення РНК SARS-CoV-2 проводять методом ПЛР) та самоізоляції до отримання результату обстеження. Якщо результат позитивний, до цих осіб вживають такі самі заходи, як до особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
4856

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
95967