Самоізоляція при COVID-19

3133

Запитання

Скільки днів триває самоізоляція при коронавірусній хворобі? Чи потрібна самоізоляція для вакцинованих?

Відповідь

МОЗ оновило Стандарти медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» наказом від 04.02.2022 № 230 (далі — Наказ № 230). Зокрема скоротило термін самоізоляції до 5 днів. З’ясуємо детальніше, скільки триває самоізоляція і за яких умов.

Зміни в лікуванні пацієнтів з COVID-19 від 04.02.2022

Відповідно до Наказу № 230 пацієнти без клінічних проявів гострого респіраторного захворювання можуть припинити лікування та самоізоляцію через 5 днів з дати появи симптомів чи позитивного ПЛР-тесту (п. 10 Стандарту 2 «Первинна медична та амбулаторно-поліклінічна допомога пацієнтам з підозрою на COVID-19»; далі — Стандарт 2).

✎ Попередня редакція Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ від 28.03.2020 № 722 (далі — Стандарти № 722), передбачала завершення лікування у разі відсутності клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів, рахуючи з 10 дня від появи симптомів або взяття матеріалу для ПЛР-тесту за позитивного результату без лабораторного обстеження (Стандарт 2).

Наказом № 230 скоротили відповідно строк для повторного тестування методом ПЛР. Тепер його слід проводити не раніше ніж через 5 днів з дати появи симптомів або отримання першого позитивного результату на COVID-19 методом ПЛР. Раніше потрібно було чекати 10 днів (п. 11 Стандарту 2).

✅✅✅ Протипоказання до вакцинації проти COVID-19

Чи потрібна самоізоляція вакцинованих? Відповідно до до Додатка 5 до Стандартів № 722 за відсутності симптомів не вимагається самоізоляція контактних осіб:

  • після вакцинації другою дозою вакцини яких пройшло 14 днів (за дводозного режиму) або 14 днів після отримання єдиної дози вакцини (за однодозного режиму)
  • які перехворіли на COVID-19 протягом останніх 6 місяців (з документальним підтвердженням)

Якщо в такої особи з’являються симптоми COVID-19, вона підлягає:

  • обстеженню на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (якщо немає змоги, то виявлення РНК SARS-CoV-2 проводять методом ПЛР)
  • самоізоляції до отримання результату обстеження

У разі отримання позитивного результату обстеження до цих осіб вживають такі ж заходи, як до особи, що відповідає визначенню випадку COVID-19.

Незалежно від наявності симптомів, контактні особи підлягають обстеженню на 5—7 день після контакту на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (якщо немає змоги, то виявлення РНК SARS-CoV-2 проводять методом ПЛР) та самоізоляції до отримання результату обстеження. Якщо результат позитивний, до цих осіб вживають такі самі заходи, як до особи, яка відповідає визначенню випадку COVID-19.

Робота за програмою медичних гарантій у 2025 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Методи стерилізації виробів медичного призначення та хірургічних інструментів

Стерилізація — це обробка медичних інструментів для запобігання інфікуванню через медичні вироби. Особливо необхідна стерилізація інструментарію, що контактував зі слизовою оболонкою пацієнта, біологічними рідинами тощо. Докладно про види та методи стерилізації хірургічних інструментів читайте в статті
120845

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
132838

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10651