Заробітна плата медичних сестер закладу освіти

12200
Автор
Експертна редакція порталу

Запитання

Чи підвищиться заробітна плата медичної сестри в школі та дитячому садку відповідно до Постанови КМУ від 12.01.2022 № 2?

Відповідь

Зарплата медсестри в дитячому садку та в школі має бути від 13 500 грн, утім за умови, якщо ці медичні сестри працюють у системі освіти, а перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров'я державної або комунальної форми власності.

Аптечка мовної допомоги

На медсестер поширюватиметься дія Постанови КМУ «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» від 12.01.2022 № 2 (далі — Постанова № 2) у тому разі, якщо заклад освіти, у штаті якого вони працюють, має відповідну ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та відніс медичне обслуговування до основних видів діяльності. Такий заклад має статус закладу охорони здоров’я.

Постанова № 2 передбачає підвищення заробітної плати медикам державних та комунальних закладів охорони здоров'я. Тобто, якщо заклад освіти належить до комунальної або державної форм власності, то на нього може поширюватися обов’язок здійснювати оплату праці медсестри на рівні не нижче ніж 13 500 гривень, якщо такий заклад має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, а в установчих документах (статут, положення) закладу визначено, що серед основних його завдань є забезпечення медичного обслуговування населення.

Якщо в установчих документах закладу освіти відсутні вищезгадані норми, постанова Уряду про підвищення базової заробітної плати до медичних сестер не застосовуватиметься. Відповідно зарплата медсестри в садочку та школі не зросте.

За матеріалами сайту МОЗ

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
471