Як проводити атестацію середнього медичного персоналу з 2019 року

22304

Запитання

З 2019 року змінюється порядок атестації середнього медперсоналу. У районах по місту Києву працювали районі комісіі з атестації медсестер, лаборантів, рентген-лаборантів та фельдшерів. Вони розформовані. Як правильно надалі проводити атестацію середнього медичного персоналу?

Відповідь

Порушене питання врегульовують норми Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого наказом МОЗ від 23.11.2007 № 742 (далі — Положення № 742).

Атестацію на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій проводять:

  • територіальні атестаційні комісії;
  • атестаційні комісії при закладах охорони здоров’я.

Відтепер територіальні атестаційні комісії створюють при головному управлінні охорони здоров’я та медичного забезпечення Київської державної адміністрацій. Наразі це Департамент охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Як набрати бали до атестації 2020

За рішенням органів управління охорони здоров’я, зокрема й міста Києва, можна створювати атестаційні комісії при самих закладах охорони здоров’я відповідних адміністративно-територіальних одиниць.

Молодші спеціалісти з медичною освітою, які працюють у закладах (підрозділах) охорони здоров’я, підпорядкованих відомствам, що не мають своїх атестаційних комісій, проходять атестацію з додержанням вимог Положення № 742 в атестаційних комісіях системи МОЗ.

Отже, щоб вирішити порушене питання, відомчий заклад охорони здоров’я може звернутися до будь-якого закладу охорони здоров’я на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, в якому створено атестаційну комісію. Також можна звернутися до Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), щоб визначити атестаційну комісію для працівників такого закладу.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестація та безперервний професійний розвиток медиків в умовах війни

Протягом дії воєнного стану медики не проходять атестацію. Утім це не означає, що не треба підвищувати кваліфікацію і набирати бали БПР. Читайте у статті докладно про БПР під час війни
8806

БПР-2024: особливості

Які зміни до безперевного професійного розвитку (БПР) працівників сфери охорони здоров’я будуть актуальні вже у 2024 році? Читайте у статті
7851

Експертус Медзаклад відзначає 5 років: святкова добірка консультацій від системи

У лютому системі «Експертус Медзаклад» виповнюється 5 років. З цієї нагоди ми підготували ТОП-5 актуальних і корисних консультацій експертів системи, які допоможуть у роботі керівникам ЗОЗ, лікарям та медичним сестрам
3787