Вимоги безпеки до експлуатації медичної техніки

8712

Запитання

Які вимоги безпеки висуваються до експлуатації медичної техніки та які документи регулюють цей аспект?

Відповідь

Ці вимоги безпеки наведено у розділі 16 «Вимоги безпеки при різних комбінаціях апаратури, що підключається» НПАОП 85.11­1.10­84 «Правила з техніки безпеки при експлуатації виробів медичної техніки в установах охорони здоров’я. Загальні вимоги».

Як набрати бали до атестації 2020

Вимоги безпеки при різних комбінаціях апаратури:

1. При приєднані до пацієнта декількох видів електромедичної апаратури, якщо не вжити необхідних захисних заходів, значно зростає вірогідність ураження пацієнта електричним струмом, опіків тощо внаслідок перешкод нормального функціонування діагностичних приладів.

2. Забороняється застосовувати апарати технічного призначення у комбінації з електромедичною апаратурою, яка має функціональне провідне з’єднання з пацієнтом і гальванічний зв’язок між апаратами.

3. Аби запобігти опікам у пацієнта під електродами електроенцефалографа (електрокардіографа) при сумісній роботі з електрохірургічним апаратом, до дротів електродів електроенцефалографа (електрокардіографа), інженерно­технічний персонал має вмикати високочастотні дроселі індуктивністю 3­4 мГц або резистори з опором 470 кОм.

4. Електроди діагностичного обладнання (електрокардіографа, електроенцефалографа тощо) мають розміщуватись якомога далі від операційного поля та електродів електрохірургічного апарата.

5. Для забезпечення електробезпеки при електричному контакті декількох приладів із тілом пацієнта мають використовувати вироби з ізольованою робочою частиною (BF, CF).

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

План перевірки пожежної безпеки закладів охорони здоров’я: зразок

Розберіться, які нормативні вимоги до пожежної безпеки медичних закладів. Хто відповідальний за пожежну безпеку в ЗОЗ. Адаптуйте наш план перевірки пожежної безпеки для свого закладу та проведіть у ньому внутрішню перевірку
3377

Інструктажі з охорони праці в медзакладі

Контролювати вчасність проведення інструктажів з охорони праці та перевіряти рівень знань працівників – обов'язок керівника медичного закладу. Хто проводить інструктажі з охорони праці, які види інструктажів і коли який проводити, дізнайтеся зі статті
25452