Чи може акушерка працювати фельдшером

4491

Запитання

Чи можна прийняти на посаду фельдшера особу з освітою за спеціальністю «Акушерська справа»?

Відповідь

Претенденти на посади в закладах охорони здоров’я мають відповідати кваліфікаційним вимогам до посад, визначеним у Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій, затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117.

Посаду фельдшера може обіймати особа, яка має неповну вищу освіту (молодший спеціаліст) за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Лікувальна справа» та пройшла спеціалізацію за профілем роботи.

Отже, особа, яка закінчила середній спеціальний медичний навчальний заклад і отримала освіту за спеціальністю «Акушерська справа» не може працювати фельдшером. Натомість отримана освіта дає змогу обіймати посади: 
  • акушерок;
  • медичних сестер всіх найменувань;
  • завідувачів: фельдшерсько-акушерського пункту, молочної кухні, кімнати матері і дитини, реєстратури; інструкторів: з трудової терапії, санітарної просвіти, лікувальної фізкультури;
  • медичних лаборантів;
  • гіпсових техніків-ортезистів;
  • рентгенолаборантів;
  • медичних статистиків.
 (п. 4 розділу ІІІ Переліку вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю, затвердженого наказом МОЗ України від 25.12.1992 № 195).

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки медичних працівників

Відпустки медичних працівників через професійні особливості викликають багато запитань у відділу кадрів медичного закладу. Розкажемо, як правильно надати відпустку та які документи оформити
80055